28 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,705 TL
  • 5,501 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200

Faruk Bostan, MHP'de başkanlığa aday oldu

Faruk Bostan, MHP'de başkanlığa aday oldu

MHP eski İl Başkanı Yardımcısı Faruk Bostan, il kongresinde başkan adayı olacağını açıkladı. Bostan, “Kocaeli’de MHP’nin tekrar muhalefet misyonunu nasıl kazanırız, onu görüşüyoruz” dedi

15 Mayıs 2017 Pazartesi 12:58 Siyaset

MHP eski İl Başkan Yardımcısı Faruk Bostan, 21 Mayıs Pazar günü Sabancı Kültür Merkezi’nde yapılacak olan il kongresinde aday olacağını söyledi. Destekçileri Salih Yeykan, Nazif Tannur, Muharrem Polat, İsmail Balsüzen, Serbülent Dursun, Kürşat Biçer, Aydoğdu Karahan, Mesut Demir, Savaş Kazancı ile bir araya gelen Bostan, hem başkan adayı olduğunu duyurdu hem de ilginç açıklamalar yaptı.

KOCAELİ’DEN BAŞLAMALI

MHP’yi bir basamak olarak görmediklerini vurgulayan Bostan, FETÖ ile ilgili ne yapılması gerektiğini de belirterek şunları söyledi: “Şahsi fikrim, Cumhurbaşkanımız ‘ey Pensilvanya’ diye seslenmek yerine  ‘ey Kocaeli’ diye seslenmeli. FETÖ’nün karargâhı Pensilvanya değil, Kocaeli. Cumhurbaşkanı FETÖ’ye operasyon yapacaksa Kocaeli’den başlamalı.

NE YAPILABİLİR…

Bu kahvaltıda ne yapabilirizi konuşmak için toplandık. Malum ilçe kongreleri tamamlandı. İl delegeleri belli oldu. Buraya gelen arkadaşların hepsi mevcut il yönetiminin yeterli olmadığı görüşünde. Bu yüzden yeni bir ekip, yeni bir ruh ile ne yapabilirizi konuşmak için buradayız. Kongrelerini tamamlamış 19 ilde seçim yapılacağını biz televizyonlardan dinledik. Biz de 21 Mayıs’ta kendimizi hazırlıyoruz.

BİZİ RENCİDE EDER

Kocaeli’de sorunların siyaseten çözülmediğini görüyoruz. Kocaeli’de ticaretin sosyal kültürel hayatın bitmesi gibi siyaset de bitmek üzere. Kocaeli’de MHP’nin tekrar muhalefet misyonunu nasıl kazanırız, onu görüşüyoruz. İktidarın yapmayı taahhüt edip yapmadığı projeleri tekrar gündeme getirdiği Kocaeli hakkına nasıl sunabiliriz onları konuşuyoruz. İnşallah hayırlısı olur. Buraya gelen arkadaşlarımızın hiçbirine muhalif o’cu bu’cu diye yakıştırmalar yapılması biz ülkücüleri rencide eder.

KOL KOLA KONGREYE

İlçe kongrelerindeki gerginlikleri gördük. Bu tabloların il kongresinde yaşanmaması için neler yapabilir onları görüşüyoruz. Biz çocukluğumuzdan beri ‘Ülkücü ülkücünün kardeşidir’ olgusuyla büyüdük. Biz diğer siyasi partilere benzemeyiz. Kol kola gönül gönüle kongremizi yaparız.”

BURADA İSTİFA EDEN YOK

İl Başkanı Aydın Ünlü’nün “İstifa eden aday olamaz” açıklamasının hatırlatılması üzerine Bostan, “Bu istifa eden arkadaşlar için söylemiştir. Burada istifa eden arkadaş yok. Varsa da çıksın açıklasın” yanıtını verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

FETÖ operasyonu: 6 vergi müfettişi ve 1 öğretmen gözaltında

FETÖ operasyonu: 6 vergi müfettişi ve 1 öğretmen gözaltında