22 Haziran 2018 Cuma

  • 4,688 TL
  • 5,459 TL
  • 191,23 TL
  • 96.132

Haydar Akar: AKP ilk defa anketlerle hava atamıyor

Haydar Akar: AKP ilk defa anketlerle hava atamıyor

Astakoshaber.com haber sitemizi ziyaret eden CHP Milletvekili Haydar Akar, “AKP ilk defa anketlerle kendini güçlü gösterme, hava atma şansını yitirdi. Anketleri yasakladılar. Çünkü anketler 'Hayır' diyor” dedi

22 Mart 2017 Çarşamba 19:23 Siyaset

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Astakoshaber.com haber sitemizi ziyaret etti. Referandum çalışmaları hakkında bazı açıklamalar yapan Milletvekili Akar 'Hayır' oylarının önde olduğunu iddia etti. AKP’nin bu referandum sürecinde bazı ilkleri yaşadığını belirten Akar, “İlk defa anketlerden yola çıkarak kendilerini güçlü gösterme, hava atma şansını yitirdiler. Anketleri yasakladılar. Çünkü anketler 'Hayır' diyor. AKP ilk defa kendi tabanını tutmaya çalışıyor, bırakın yeni insanları katmayı. AKP tabanında ciddi oranda 'Hayır' diyenler var ve ciddi sayıda da kararsız oylar var” dedi.

BU BİR REJİM SEÇİMİ

Referandum çalışması yaparken kendi siyasi partilerini öne çıkararak çalışma yapmadıklarını belirten Akar, “Bu bir siyasi parti seçimi değil, cumhurbaşkanlığı seçimi değil, başbakanlık seçimi değil. Bu bir rejim seçimi. Cumhuriyet rejimini rafa kaldırıp otoriter bir rejimi getirmek istiyorlar. Dünyanın geri kalmış ülkelerinde hayat bulan bir rejimi getirip Türkiye’ye yerleştirmek istiyorlar. Biz bütün olasılıkları anlatmaya çalışıyoruz. Asıl hedefimiz evet diyen vatandaşlarımız” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

CHP'liler roman milletvekili Purçu'yla 'Hayır' istedi

CHP'liler roman milletvekili Purçu'yla 'Hayır' istedi