22 Haziran 2018 Cuma

  • 4,732 TL
  • 5,515 TL
  • 193,25 TL
  • 94.851

Hürriyet'i Meclis'te darp ettiler!

Hürriyet'i Meclis'te darp ettiler!

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, anayasa paketi değişikliği sırasındaki oylamada AKP Milletvekili Mustafa Elitaş tarafından darp edildi

11 Ocak 2017 Çarşamba 22:28 Güncel

Yeni anayasa paketi değişikliği dün itibari ile mecliste görüşülmeye başlandı ancak görüşmeler sırasında tansiyon bir an olsun düşmüyor. Paketin üçüncü maddesinin oylandığı mecliste CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, partisi adına telefonuyla sosyal medya üzerinden canlı yayın yaptığı sırada AKP'li Mustafa Elitaş, Hürriyet'in önce telefonuna vurdu. Hürriyet'in çekim yapmasını engellemek isteyen AKP'li milletvekili bu sırada birçok hakarette de bulundu. Araya CHP'li ve bazı AKPli milletvekilleri girse de AKP'li vekilin siniri bir türlü yatışmadı. Yaptığının doğru olduğunu söyleyen Hürriyet ise geri adım atmadı. Hürriyet çekim yapmayı sürdürdü. Hürriyet'e yapılan saldırı ise herkesin tepkisini çekti.

BAŞKANLIĞINIZ YERE BATSIN!

Olay sonrası Hürriyet Meclis kürsüsünde yaptığı açıklamada, "Bir Grup Başkanvekili'nin bir kadına fiziki müdahalede bulunması hiç yakışmıyor. Buradan bir kere daha sizi kınıyorum Sayın Elitaş. İdari amiri sizi de kınıyorum. Resmen telefonu elimden gasp ettiniz. Fiziki müdahalede bulundunuz. Boynumun halini görüyor musunuz? Yalancı da sizsiniz, insanları kandırıyorsunuz. Bir kadına saldırabilecek kadar gözü dönmüş olmanızı, bir kadına böyle müdahale edebilecek kadar başkanlık hırsına bürünmüş olmanızı kınıyorum. Bir kere daha söylüyorum. Yere batsın saraylarınız, yere batsın başkanlığınız, yere batsın anayasanız, yere batsın hırsınız" dedi. Saldırı sonrası Hürriyet'e sosyal medyadan destek yağdı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

AKP'li Mehmet Akif Yılmaz Meclis'te saldırıya uğradı!

AKP'li Mehmet Akif Yılmaz Meclis'te saldırıya uğradı!