19 Haziran 2018 Salı

  • 4,710 TL
  • 5,480 TL
  • 195,00 TL
  • 93.043

Sarıbay: Referandumda doğru bir dil kullandık

Sarıbay: Referandumda doğru bir dil kullandık

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, referandum sonrası İl Referandum Koordinasyon Kurulu Başkanı Bozkurt Uslu ile kurul üyeleri Hüseyin Erol, Erdem Arcan, Hamiyet Göksu, Sefa Sözer ve Hatip Tekin ile bir araya gelerek referandum sürecinde gösterdikleri çalışmalardan dolayı teşekkür etti

19 Nisan 2017 Çarşamba 19:46 Siyaset

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, referandum sonrası İl Referandum Koordinasyon Kurulu Başkanı Bozkurt Uslu ve kurul üyeleri Hüseyin Erol, Erdem Arcan, Hamiyet Göksu, Sefa Sözer ve Hatip Tekin ile bir araya gelerek referandum sürecinde gösterdikleri çalışmalardan dolayı teşekkür etti. “Referandum süreci boyunca yaptığınız çalışmalardan dolayı başkanın şahsında hepinize teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasına başlayan Sarıbay “Siyasi birikiminden istifade edeceğimizi düşündüğümüz isimleri buraya davet ettik. Sizler de bizi mahçup etmediniz. Süreç boyunca gayet güzel düzenli programlar yapıldı. Keyfi olarak hiçbir program iptal edilmedi” dedi. Neticeden memnun olduğunu dile getiren Sarıbay “İl kurul üyelerimiz, milletvekillerimiz, partinin dinamikleri, kadın kollarımız, gençlik kollarımız, tüm örgütümüz iyi çalıştı. Parlamenter sistemi, Cumhuriyet'i savunan her vatandaşı aktif hale getirelim dedik ve bunda başarılı olduğumuzu da düşünüyorum. Bu sadece bizim başarımız değil, bizimle beraber 'Hayır' için hareket eden herkesin başarısıdır. Ben referandumda doğru bir dil kullandığımızı düşünüyorum. Bizim bu düşünceyi geliştirmemiz lazım. Bu arkadaşlarla tekrar hareket edebilmek için ne yapılması gerektiğinin sosyologlar tarafından oluşturulması gerektiğini düşünüyorum.  İnşallah bu tür organizasyonlarda yine görev alırsınız. Bu parti hepimizin” dedi.

ALDIĞIMIZ EN SORUMLU GÖREVDİ

Bize güvendiğiniz için şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum diyen İl Referandum Koordinasyon Kurulu Başkanı Bozkurt Uslu, “Bugüne kadar aldığımız en sorumlu görevdi. Kurul olarak ilçelerle hep köprü olmayı tercih ettik. Süreç boyunca da hiç sorun yaşamadık. Dokuna dokuna bu referandumu yürütmeyi hedefledik. Başarılı olduğumuzu düşünüyorum” dedi. “Rejimimizi sıkıntıya sokacak bu sonuç için oldukça üzgünüz” diyen Bozkurt Uslu, “YSK’nın yanlışlarıyla kazandıkları bir seçim oldu. Bizim hedefimiz referandumda da olduğu gibi halkın bize verdiği çatı görevini en iyi şekilde yaparak ilk seçimde Cumhuriyetimizi, demokrasimizi, meclisimizi yeniden kazanacak çalışmalar içinde olacağız. Bundan sonra öncelikli hedefimiz bu olacaktır. Meclisimizin tek eksiği olan herkesin temsili yani seçim barajının kaldırılması kazandığımız meclisimizin ve demokrasimizin en büyük kazancı olacaktır. Milletvekillerimize, ilçe başkanlarımıza, referandum kurulundaki arkadaşlarımıza ve tüm yöneticilerimize çalışmalarımızda bize verdikleri destek ve fedakarlıkları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

Kamu-Sen hukuki mücadeleye hazır!

Kamu-Sen hukuki mücadeleye hazır!