22 Haziran 2018 Cuma

  • 4,729 TL
  • 5,519 TL
  • 193,25 TL
  • 94.995

Sefa Sirmen’e TRT sansürü!

Sefa Sirmen’e TRT sansürü!

Geçtiğimiz Cuma günü yayın hayatına başlayan 'TRT’nin arşiv yayını' şimdiden sansürlenmeye başladı. trtarsiv.com isimli sitede ilk sansüre uğrayan kişi ise eski İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen’in programı oldu

03 Nisan 2017 Pazartesi 20:02 Siyaset

Geçtiğimiz Cuma günü bir dizi etkinlikle yayın hayatına başlayan TRT’nin arşiv yayını şimdiden sansürlenmeye başladı. trtarsiv.com isimli sitede ilk sansüre uğrayan kişi ise eski İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen’in programı oldu. 1993 yılında sanatçı Barış Manço’nun  TRT için hazırlayıp ve sunduğu “4x21 doludizgin” adlı programın konuğu dönemin Kocaelispor Başkanı da olan Sefa Sirmen’di.

FORMA HEDİYE ETMİŞTİ

Kocaelispor’un 13 hafta liderliğini sürdürdüğü ve ligi 4.’lükle tamamlayarak UEFA kupasına katılma hakkı kazandığı dönemde Barış Manço’nun programına katılan Sefa Sirmen, konuşmasının çoğunu Kocaelispor konusuna ayırmış ve programın başında da Manço’ya Kocaelispor forması, top ve Hereke halısı hediye etmişti. Barış Manço, Sirmen’in hediye ettiği topu alarak bir süre sektirmişti.

YAYINDAN KALDIRILDI

Program boyunca siyasetten hiç bahsedilmemiş, Sirmen’in belediye başkanı olduğu vurgusu iki defa geçmişti. İşte o program trtarsiv.com sitesinde Cuma günü yayınlanınca, yayında bir gün sonra sansüre uğrayarak siteden kaldırıldı. Ayrıca siteden 1970’lerin sonlarına doğru edebiyatçıların katıldığı programların da kaldırıldığı görüldü. Sefa Sirmen’in programının yayından kaldırılmasının nedeni şimdilik bilinmezken, vatandaşlar bu duruma tepki gösterdi. trtarsiv.com isimli siteden kaldırılan programın linki şöyle:

http://www.trtarsiv.com/izle/85597/baris-manco-nun-sefa-sirmen-ile-sohbeti

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

TRT

03 Nisan 2017 Pazartesi 20:46

Nelerle uğraşıyolar ya nereye gidiyoruz lan biz Kocaelispor konuşuluyo sadece orada

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

HSYK, 45 hakim ve savcıyı meslekten ihraç etti

HSYK, 45 hakim ve savcıyı meslekten ihraç etti