16 Aralık 2018 Pazar

  • 5,364 TL
  • 6,066 TL
  • 214,26 TL
  • 90.529

Tarhan: Başkanların istifa ettirilmesinin sebebi nedir?

Tarhan: Başkanların istifa ettirilmesinin sebebi nedir?

Belediye başkanlarının istifa ettirilmesini Meclis gündemine taşıyan CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, “Vatandaşın bilmeye hakkı var. Belediye başkanlarının istifa ettirilme sebebi nedir?” diye sordu

20 Ekim 2017 Cuma 12:22 Siyaset

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan istifa ettirilen belediye başkanlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı. Tarhan, “Vatandaşın bilmeye hakkı var. Belediye başkanlarının istifa ettirilme sebebi nedir?” diye sordu. Tahsin Tarhan “Yıllardır milletin iradesinden dem vurarak siyaset yapanlar, bugün seçilmiş belediye başkanlarını istifa ettirmeye zorluyor ve eğer istifa etmezlerse bedelinin ağır olacağı tehdidinde bulunuyor. Hani nerede millet iradesine saygı, hani nerede istikrar. Görev süresinin bitimine daha 2 sene varken açıklama yapmadan Belediye Başkanlarının neden görevden alındığını vatandaşların bilmeye hakkı var” dedi.

BAŞKA PARTİDENSEN YERİNE KAYYUM ATANIR

Tahsin Tarhan şöyle devam etti: “Türkiye’nin birçok ilinde çeşitli nedenlerle belediye başkanları görevden alındı ve yerlerine kayyum atandı. Ancak AKP’li Belediye Başkanları söz konu olunca görevden alma değil istifa ettirme mekanizması çalıştırılıyor. Neden, ne için hiçbir bilgi verilmeden istifaların gelmesi demokrasi anlayışını öldürmektir.”

KENDİ BAŞKANINA GÜVENMEYEN İKTİDAR

Tarhan son olarak şunları söyledi: “Türkiye maalesef devlet ve demokrasi anlayışını ortadan kaldıran bir iktidar ile yönetilmektedir. Bir iktidar partisi düşünün ki kendi partisinden seçilmiş, halktan yetkiyi almış Belediye Başkanlarına güvenmiyor ve zorla istifa ettiriyor. Kendisine güvenmeyen bir partiye, vatandaşta güvenmeyecek ve en yakın seçimde sandıkta cevabını verecektir.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Recep Altepe açıktan direniyor: Biz işimize devam ediyoruz

Recep Altepe açıktan direniyor: Biz işimize devam ediyoruz