22 Haziran 2018 Cuma

  • 4,688 TL
  • 5,459 TL
  • 191,23 TL
  • 96.132

Ünlü: Akşener protestosu yerinde oldu!

Ünlü: Akşener protestosu yerinde oldu!

Meral Akşener protestosunun olacağını daha öncesinden bildiğini belirten MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, ‘’Ülkü ocaklarının bu protestosu yerinde olmuştur” dedi

20 Mart 2017 Pazartesi 16:09 Siyaset

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü bugün bir basın açıklaması ilçe kongrelerini ve Meral Akşener’in programında yaşanan arbedeyi değerlendirdi. Başkan Ünlü, "Aydınlar Ocağı'nın organizasyonun yapıldığı bir yerde ülkücü hareket tartışılmaz. Bu da bir protestodur ve yerinde olmuştur" dedi, yapılan protestodan haberi olduğunu açıkladı.  Başkan Ünlü açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Haftalık toplantılarımızda iki gündemimiz vardır. Bunlardan birisi MHP siyasi dinamiklerinin ne kadar güçlü, ne kadar aktif, ne kadar seçimlere hazır olduğunu gösteren kongrelerimizdir. İzmit, Gebze, Çayırova, Karamürsel, Kartepe, Derince, Dilovası, kongrelerimizi geride bıraktık. Teşkilatlarımız hem referandum çalışmalarına devam ederken bir yandan da güçlenerek yoluna devam ediyor. Bugün MHP Kocaeli ilçe kongrelerinde demokrasi örneği yaşanıyor. Çift listeli adaylarla kongrelerimizi gerçekleştiriyoruz.

KUYRUK ACISI OLANLAR

MHP'den kuyruk acısı olanlar, 15 Temmuz'da MHP'nin devlet duruşundan rahatsız olan FETÖ uzantıları nereden ne bulsak da nifak eksek diye bekliyorlar. Milletimize sözümüz var, bu oyunu bozacağız. Hafta sonu ilimizde eski milletvekili ve şu an MHP ile resmi ilgisi olmayan isim ziyaret gerçekleştirdi. Kendisinin çizdiği bir yol vardır, farklı kalıplara gidebilir. Benim için kırmızı çizgi MHP, liderimiz Devlet Bahçeli ve ülkü ocaklarıdır. Bakın ülkü ocakları bizim şah damarımızdır. Merhum Başbuğumuz Türkeş'in bizlere emanetidir. Biz bu emanet sonuna kadar sahip çıkacağız. Çıkan olaylarla ilgili şunu söyleyebilirim ki, bugün Kocaeli'de MHP adına açıklama yapacak tek kişi benim. MHP ile alakasız kişiler bu makam adına asla açıklama yapamaz, bizden habersiz değil pankart bayrak dahi asamaz. Aynı şekilde bu durum tüm kurumlar için geçerlidir. Yetkilisi olmadığınız bir kurumun adını istediğiniz yerde kullanabilir misiniz? Aynı durum ülkü ocakları için de geçerlidir. Kocaeli Ülkü Ocağı’mızdan habersiz ocağın adını kimse kullanamaz. Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Melikşah Taşkın'dır. Tek yetki ondadır. Ülkü ocaklarının adını kendilerinden habersiz kullanmalarına tepki gösterilmiştir. Biz de MHP Kocaeli olarak altını çiziyorum, iki kurumun da adını kimseye andırtmayız. Bu kurumlar üzerinden asla prim yaptırmayız. Kim olduğu umrumuzda değil, herkes haddini bilecek.

BEN KONUŞURUM

MHP'nin Kocaeli'de yaşanan her olaydan haberi olur, olacaktır da. Cumartesi günkü hayır platformuna bakıldığında Gölcüklü Ülkücüler adı altında pankartların asıldığı ve MHP'nin söylemlerinin olduğu platform ve bu paltformda bizim helallik vermediğimiz, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü'nün 'Hakkımı helal etmiyorum' dediklerinin olduğu bir platform. Yıllarca MHP'nin ülkücülerin hakkı ve alınteri ile milletvekili olmuş bir dizi insan arkasına dizilmiş ve o platformda CHP'nin İl Başkanı, ilçe başkanları, ADD gibi değişik siyasi fraksiyonların olduğu bir hayır platformu. Evet biz hakkımızı helal etmiyoruz. Ne kadar da doğru söylediğimiz oradaki platformda tescillenmiştir. Ülkücüler adına konuşacak olan makam MHP İl Başkanıdır.

PROTESTO YERİNDE OLMUŞTUR

Bir hayır platformuyla MHP'nin duruşuna karşı gelmek anlamında ömrünü ve yıllarını MHP etiketinden kazanmış olanların bir platforma çıkarak MHP'nin siyasi yapısına zarar verecek söylemlerde bulunmasını Kocaeli Ülkü Ocakları da protesto etmiştir. Meral Akşener'in kaset ile anıldığı zaman MHP İl ve ilçe teşkilatları pankartlar asarak yaşanan olayı protesto ettiyse, MHP'nin olmadığı bir ortamda, CHP'li arkadaşların olduğu bir platformda MHP'nin adını kullanmak adına da Ülkü Ocağı Başkanımız ve gençlerimiz de protestosunu yapmıştır. Aydınlar Ocağı'nın organizasyonunun yapıldığı bir yerde ülkücü hareket tartışılmaz. Bu da bir protestodur ve yerinde olmuştur.

GÜZEL GÜNLER BEKLİYOR

MHP adına çok güzel şeyler olacağı kesin de diğer siyasi partiler adına ne olur onu bilemem. Samimi MHP'liler ile biz yolumuza devam edeceğiz. Yolundan çıkanların akıbeti ne olur onu da hep birlikte göreceğiz. Yıllarca MHP'nin etiketini kullanan, yıllarca bu hareketin içinden nemalanan insanların sonra MHP'den ihraç edilip kimlerle olduğuna bakılmadan MHP'nin tüzel kişiliğine aykırı hareket edenlerin önümüzdeki süreçte neler olacağını göreceğiz. MHP teşkilatları doğru yolda. Bizi güzel günler bekliyor. Bizim önümüz açık.”

AKP’YE DE TEPKİMİZİ KOYARIZ

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Barzani’ye tepkisini dile getirmesinin ardından yaşanan süreci değerlendiren Ünlü, "MHP'nin anayasa teklifini kabul etmesi, 18 maddeyi kabul etmesi AKP ile bir yakınlaşma olarak görünmesin. MHP'liler canlarını veren bir siyasi fraksiyon. 15 Temmuz'u yaşamış ve devleti var etmek adına sabahlara kadar uğraşmış bir siyasi fraksiyon. Bugün benim ülkemde Türkiye'yi sağlam temellere oturtmak adına terör örgütlerinin cirit attığı benim ülkemde MHP Genel Başkanı ve genel merkezi bir tavır almışsa bugün Avrupa'da yapılanlara bakıldığında tüm dünyaya ders verecek bir siyasi parti. Bizim AKP'nin yapacağı hareketler, aldığı kararlar ilgili yanlış tavırlarında muhalefetini yapacaktır Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın’’ diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

AKP'li meclis üyesi FETÖ'den adliyeye sevk edildi

AKP'li meclis üyesi FETÖ'den adliyeye sevk edildi