23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,848 TL
  • 5,673 TL
  • 201,65 TL
  • 101.914

Yeni Akit'in Osmangazi Köprüsü haberi paylaşım rekoru kırdı

Yeni Akit'in Osmangazi Köprüsü haberi paylaşım rekoru kırdı

Yeni Akit Gazetesi, Haydar Akar'ın Osmangazi Köprüsü ile ilgili yaptığı açıklamayı haberleştirip Twitter'da paylaştıktan sonra haber, sosyal medyada adeta paylaşım rekoru kırdı

05 Mart 2017 Pazar 13:51 Siyaset

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) yaptığı başvuruya Karayolları Genel Müdürlüğü'nün kendisine verdiği 24 Şubat 2017 tarihli yanıttaki rakamları açıkladı. Buna göre, Yap-İşlet-Devret modeliyle yapılan Osmangazi Köprüsü’nün vatandaşa 50 günlük faturası 225 milyon TL'yi buldu. İşletmeci şirkete günlük 40 bin geçiş garantisi verilirken, köprüden geçen araç sayısı 12 binlerde kaldı.

YORUM YAĞDI

Yeni Akit Gazetesi, bu haberi oldukça kısaltsa da manşetlerine taşıyıp sosyal medya hesabından paylaştı. "Devletin geçiş garantisi milletin cebinden çıkıyor!" başlığıyla verilen haberde resmi rakamlar paylaşıldı. Yeni Akit'in AKP ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çok övündüğü ve halka bedava gibi sunduğu köprü ile ilgili yaptığı haberine sosyal madyada yorum yağdı. İşte o yorumlardan bazıları:

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

Kocaelispor, Bayburt virajını 2 golle aştı!

Kocaelispor, Bayburt virajını 2 golle aştı!