05 Haziran 2020 Cuma

‘’Gönül sofralarımızı hep birlikte genişletelim’’

‘’Gönül sofralarımızı hep birlikte genişletelim’’

Başkan Büyükakın, “Hep birlikte, bugünden itibaren gönül sofralarımızı genişletelim. Gönül sofralarımızı fakirlere, ihtiyaç sahiplerine açalım, onlara konuk olalım” ifadelerini sarf etti.

09 Mayıs 2019 Perşembe 11:24 Siyaset

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Tavşantepe Mahalle Muhtarı İbrahim Efe ve azalarını makamında konuk etti. Kent genelinde gönüllere girmek amacıyla hızlı bir şekilde çalışmalara başladıklarını ve bunu da muhtarlarımızla birlikte yapacaklarını belirten Başkan Büyükakın, “İnsanımızla kurduğumuz gönül köprüsünü, muhtarlarımızla birlikte büyütecek, halkımızın hizmetinde olmayı 7/24 sürdüreceğiz” dedi. Ramazan’ın yoksulun, aç ve susuzun halinden anlama ayı olduğu dile getiren Büyükakın, “Hep birlikte bugünden itibaren gönül soframızı genişletelim. Gelin sofralarımızı fakirlere, ihtiyaç sahiplerine açalım. Hep birlikte bu ulvi hareketi mahallelerimizden başlatalım” açıklamasını yaptı.

“TÜM İMKANLARIMIZLA YETİMLERİN VE GARİPLERİN YANINDAYIZ”

Tavşantepe Mahalle Muhtarı İbrahim Efe ve azalarına nazik ziyaretleri için teşekkür eden Başkan Büyükakın, mahallelerde yaşayan kimsesiz ve yardıma muhtaç ailelerin tespit edilmesinin önemine bir kez daha vurgu yaptı. Büyükşehir Belediyesi’nin tüm birimlerinin bu konuda sorumluluklarını yerine getirmede hazır olduğunu kaydeden Büyükakın, “Tüm imkanlarımızla yetimlerin ve gariplerin yanındayız. Halkımızın bize ihtiyaç duyduğu her an biz hazırız ve hemen yanı başındayız” şeklinde konuştu.

“BU ULVİ HAREKETİ MAHALLELERİMİZDEN BAŞLATALIM”

Şehir genelindeki tüm ilçelerde vatandaşlarla olan birliktelikleri sayesinde halkla bütünleştiklerini, vatandaşlardan samimi geri dönüşler aldıklarını dile getiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Muhtarlarımız ve azalarımız mahallelerindeki muhtaç ailelerin sofrasına konuk olsunlar. Oradaki ihtiyaçları ve ne yapılması gerekenleri tespit ederek gaiplerin dostu olsunlar. Buradan bir çağrı da yapmak istiyorum. Tüm vatandaşlarımız mahallelerindeki komşularının, yetimlerin ve gariplerin sofralarına konuk olsunlar veya evlerinde ağırlasınlar. Ramazan ayı kardeşlik, huzur, birlik, beraberlik ve paylaşma ayıdır. Ramazan yoksulun, aç ve susuzun halinden anlama ayıdır. Hep birlikte bugünden itibaren gönül soframızı genişletelim. Gelin sofralarımızı fakirlere, ihtiyaç sahiplerine açalım. Hep birlikte bu ulvi hareketi mahallelerimizden başlatalım” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Dolar son dönemlerin zirvesinde

Dolar son dönemlerin zirvesinde