11 Ağustos 2020 Salı

Çakar: Neden bu kenti bir sene çözümsüzlüğe ittiniz!

  Çakar: Neden bu kenti bir  sene çözümsüzlüğe ittiniz!

İzmit Belediye Meclisi toplantısıyla ilgili bazı değerlendirmelerde bulunan CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, AKP grubunun, veteriner işleri ve halkla ilişkiler müdürlüğü kurulması talebini neden bir yıl beklettiğini sorarak, “Madem bu hali ile meclisten geçirebiliyordunuz neden bu kentin 1 senesini heba ettiniz?” dedi

08 Temmuz 2020 Çarşamba 12:13 Siyaset

Dün gerçekleştirilen İzmit Belediye Meclisi toplantısıyla ilgili bazı değerlendirmelerde bulunan CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, AKP grubunun, veteriner işleri ve halkla ilişkiler müdürlüğü kurulması talebini neden bir yıl beklettiğini sorarak, “Madem bu hali ile meclisten geçirebiliyordunuz neden bu kentin 1 senesini heba ettiniz?” diye sordu. MHP’li bir meclis üyesinin de plan bütçe komisyonunda yer alabilmesi adına, Başkan Hürriyet’in üye sayısını 5’e çıkarmasına karşın, MHP’nin yerine AKP’li meclis üyesinin komisyona sokulmasını da eleştiren Çakar şunları söyledi:

TÜM ÜYELERE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Ülkemiz ve dünyamızın yaşadığı bu zorlu pandemi sürecinden dolayı Nisan ayından bu yana toplanamayan İzmit Belediyesi Meclis Toplantısı  koronavirüs önlemleri altında gerçekleştirildi. Öncelikle toplantının başından sonuna mecliste olumlu ve yapıcı bir tavır sergileyen Millet İttifakının tüm meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Gerek komisyon seçimlerindeki tutumları gerekse de meclisin son anlarında alışkanlıkları gereği ortamı germeye çalışan bazı Cumhur İttifakı meclis üyelerinin sataşmaları karşısındaki sakinlikleri ile meclisimizin İzmit'e yakışır bir şekilde tamamlanması konusunda üzerlerine düşen görevi yerine getirmişlerdir.

TAKTİD İZMİT HALKININ

Ama ne yazık ki herkes her zaman yakıştığı gibi, olması gerektiği gibi davranmıyor. Matematiksel hesaplamalara göre komisyonlarda bu dönem 4 meclis üyesi olabiliyordu, ancak milletin oyları ile seçilen MHP Grubu meclis üyelerinin de komisyonlarda yer alması için uzlaşı ve demokrasi kültürü ile bu sayı 5 olarak belirlendi ve normalde dağılımın 2 CHP 2 AKP 1 de MHP meclis üyesi şeklinde olması konusunda mutabık kalındı. Ancak ne yazık ki AKP grubu bu iyi niyeti hiçe sayarak ve Plan Bütçe Komisyonu gibi nispeten daha önemli komisyonda ne yazık ki MHP'li meclis üyelerini yok saydılar. Diğer 6 komisyonda görev alan MHP’li meclis üyelerinin neden bu komisyonda görev almadığı çok ciddi bir soru işaretidir. Kamuoyu nezdinde önem arz eden bu komisyonda MHP’den üye yazılmaması bir güven probleminden dolayı mıdır? AKP ile MHP arasında gerçekten bu derece bir güvensizlik mi söz konusudur? Bu konuda yorumu ve takdiri kıymetli İzmit halkına bırakıyorum.

1 YIL ÇÖZÜMSÜZLÜK SUNDUNUZ

Yine bundan yaklaşık 1 yıl önce Veteriner Müdürlüğü kurulmasına izin vermeyen, Basın Yayın ve Halkla İlişkilerin ayrılmasına izin vermeyen AKP grubunun bugün neden bu maddeleri meclisten geçirdiği de altı doldurulamayan ayrı bir husustur. Madem yeni bir argüman geliştirmediniz, madem bu hali ile meclisten geçirebiliyordunuz neden bu kentin 1 senesini heba ettiniz? Bu uzlaşı kültürünü hakim kılmak, kısır inatlaşmalardan kaçınmak madem bu kadar kolaydı da neden aylarca her meclis toplantısından sonra İzmit halkına çözümsüzlük sundunuz?

İZMİT HALKININ ÇIKARI İÇİN

Tüm soru işaretlerine rağmen, içinden geçmiş olduğumuz zorlu süreç ve İzmit halkının menfaatleri doğrultusunda bu meclis toplantısının daha olumlu, daha uzlaşmacı günlere vesile olacak bir başlangıç olmasını tüm samimiyetimle temenni ediyorum. İzmit Belediye Başkanımız Sayın Fatma Kaplan Hürriyet ve bizler her zaman İzmit halkının çıkarları için, İzmit halkına hizmet için ortak paydada buluşmaya hazırız. Bu konuda kimsenin en ufak bir şüphesi olmasın.”

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Cengiz

08 Temmuz 2020 Çarşamba 13:06

İşletmelerimize istediğimiz ruhsatlara da bir el atın artık. İlçe başkanları bu işi konuşsalar çözerler. Bizde bu memleketin insanlarıyız, bırakın işimize gücümüze bakalım artık

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

 Bilgi Köprüsü Montessori’de  duygusal mezuniyet töreni

Bilgi Köprüsü Montessori’de duygusal mezuniyet töreni