05 Ağustos 2020 Çarşamba

Sezer: 15 Temmuz, milletimizin kahramanlık destanıdır!

 Sezer: 15 Temmuz, milletimizin  kahramanlık destanıdır!

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 4. yıl dönümü münasebetiyle yaptığı açıklama yapan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “15 Temmuz, milletimizin kahramanlık destanıdır!” dedi

14 Temmuz 2020 Salı 22:06 Siyaset

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 4. yıldönümü münasebetiyle yaptığı açıklamada. Başkan Sezer’in açıklaması şöyle: “15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye'nin bağımsızlık ve demokrasimizi hedef alan, FETÖ Terör Örgütü tarafından yapılan hain darbe girişiminin 4.yıl dönümündeyiz. Tarihi günün yıl dönümünde, millet olarak vatanımıza ve bayrağımıza sahip çıkmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Kahraman Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.

BU VATAN SAHİPSİZ DEĞİL

Şanlı tarihimiz boyunca nice ihanet ve badireye göğüs germiş olan milletimiz, 15 Temmuz 2016 gecesi de, dış destekli bir işgal girişimi olan darbe teşebbüsüne karşı koymuş, vatanı uğruna canını feda etmekte asla tereddütte düşmeyeceğini dosta düşmana göstermiştir. Günler ve geceler boyunca tuttukları demokrasi nöbetleri ile de, vatansever milletimiz, bu aziz vatanın sahipsiz olmadığını, emsali görülmemiş bir biçimde ispatlamıştır.

RAHMET DİLİYORUM

Uzun yıllar boyunca sinsice planlar kurarak devletimizin her kademesinde kümeleşen, darbe teşebbüsünde bulunan teröristler vatansever milletimiz karşısında boyun eğmek zorunda kalmışlardır. 15 Temmuz hain darbe girişiminde ebediyete irtihal eden 251 şehidimiz başta olmak üzere; ülkemizin geleceği uğruna, vatan aşkıyla canını feda eden tüm kahraman Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükran ve minnetlerimi sunuyorum. 15 Temmuz akşamı Saat 20.00’da Anıtpark’ta düzenleyeceğimiz 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine de sosyal mesafe ve gerekli kurallara uyarak tüm hemşehrilerimi davet ediyorum."                                                                              

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

 15 Temmuz gazilerini unutmadılar

15 Temmuz gazilerini unutmadılar