27 Şubat 2021 Cumartesi

Acurman: Borç batağındaki belediyemiz, AKP'li belediyelere araç dağıtıyor

Acurman: Borç batağındaki belediyemiz, AKP'li belediyelere araç dağıtıyor

CHP Başiskele İlçe Başkanı Anıl Acurman, Başiskele Belediyesi'nin hizmet araçlarının çeşitli kurum ve belediyelere devredilmesine tepki gösterdi

03 Şubat 2021 Çarşamba 12:59 Siyaset

CHP Başiskele İlçe Başkanı Anıl Acurman, Başiskele Belediyesi’nin geçtiğimiz meclis toplantısında 4 damperli kamyon, 4 minivanın Başiskele Belediyesi borç batağındayken başka kurum ve belediyelere devredilmesini eleştirdi. Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: Geçtiğimiz ay kamuoyuyla paylaşılan Sayıştay raporundan anladığımız üzere Büyükşehir’den alınan usule aykırı borçlarla yaşatılmaya çalışılan belediyemiz, aynı meclis gündemine hem borçlarına karşılık taşınmazlarını devretmeyi hem de başka belediyelere bedelsiz araç hibesini koydu. Mecliste oy çokluğu ile alınan karar kapsamında 4 damperli kamyon, 4 minivan devri ile üç eski kamyon çeşitli kurum ve belediyelere devredilecek. 

İŞLER LAFLA GÜZEL GİTMİYOR

Borç yükünü araçları satarak hafifletmek yerine  kurumlara ve hatta AKP'li Ezine Belediyesi’ne kadar hibe etme yoluna giden belediyemiz, Başiskele’nin yüz bini aşkın güzel insanını borç ile yaşatmayı seçmektedir. Oysa komşularımız borç kamburundan sıyrılıp hizmete, yatırıma kaynak aktaran belediye istiyor. İşler lafla güzel gitmiyor, Büyükşehir’den alınan usulsüz borçla bu gemi yürümüyor. Bırakın, ülkemin belediyelerini şahlandığını söylediğiniz AKP iktidarı desteklesin, borç batağındaki Başiskelemiz ve yüz bini aşkın komşumuz değil.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Tuna: Pandemi döneminde bile rekor oranda üye geldi

Tuna: Pandemi döneminde bile rekor oranda üye geldi