29 Kasım 2020 Pazar

AK Parti Çayırova’da başkan Servet Günay

AK Parti Çayırova’da başkan Servet Günay

AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Ekrem Karahan’ın yerine aday gösterilen Servat Günay, ilçenin yeni başkanı oldu

13 Eylül 2020 Pazar 16:52 Siyaset

Çayırova Teşkilatı’nın 6. Olağan kongresinde divan başkanlığını AK Parti Teşkilat Başkanı Halit Çokan, divan üyeliklerini Mehmet Fatih İşlek, Şahin Çat, Murat Fidan ve Seyhan Dünmez yaptı. Kongreye Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kongreye Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, MKYK Üyesi ve Milletvekili Emine Zeybek, İl Koordinatörü Rize eski Milletvekili Hikmet Ayar, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Belediye Başkan Vekili yaşar Çakmak, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Çayırova Beleidye Başkanı Bünyamin Çiftçi, AK Parti Milletvekilleri İlyas Şeker, Cemil Yaman, Mehmet Akif Yılmaz, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Muzaffer Bıyık, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, İl eski Başkanı Şemsettin Ceyhan, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, İl Kadın Kolları Başkanı Baki Özdemir, önceki Dönem İlçe Başkanı Ekrem Karahan, ilçe kadın kolları başkanı, ilçe gençlik kolları başkanı ve partililerin yanı sıra CHP İl Başkan Yardımcısı Baran Aydın, MHP İlçe Başkan Vekili Ahmet Durak katıldı. Pandemi kurallarına uygun Kongrede 400 delege 30 ilçe yönetim kurul üyesi ile birlikte 36 il delegesi seçildi.

‘HOÇ BİR SEDA BIRAKTIK’

Mevcut İlçe Başkanı Ekrem Karahan açılış konuşmasını yaparken “Görev aldığımız günden bu güne partimizin ilkelerine bağlı siyasete yapmaya birliğimiz ve beraberliğimizi güçlendirmek ve milletimizin gönlümne girmeye çalıştık. Partimizin bayrağını daha da yukarıda dalgalandırmak için çaba harcadık. Yerel seçimlerde gayret ve tevazuyu ön planda tutarak yüksek bir oy oranı yakaladık. Bu süreçte bizlerden desteğini esirgemeyen Fikri Işık’a ilçe ve belediye başkanımıza, kadın kolları gençlik kolarımıza ve mahalle yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Makamlar geçicidir önemli olan hoş bir seda bırakmaktır. Hakkınızı hela edin” dedi.

‘GÜÇLÜ TEŞKİLAT GÜÇLÜ MİLLET’

Karahan’ın ardından konuşan Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, “Partimizde kongreler adete düğün ve bayram havasında gücümüze güç kattığımız süreçler olarak yaşanıyor. Güçlü teşkilat güçlü belediye güçlü belediye güçlü şehir ve millet demektir. Güçlü millet demek güçlü lider ve güçlü hükümet demektir. Bunlar olunca uluslararası sahalarda hakkımız olan alanlarda petrol ve doğalgaz arıyoruz. Vatandaşımızın her türlü talebini anında yerine getirmeye çalışıyoruz. Yerine getiremediklerimizi hoş bir dille anlatıyoruz.

‘KAMU KURUMLARINDA HOR GÖRÜLDÜLER’

Sözlerini sürdüren Başkan Çiftçi, “AK Parti hükümetinden önce vatandaşlarımız kamu kurumlarına gitmeye çekiniyordu. Çünkü hor görülüp azarlanıyorlardı. Ama bugün rabbime hamdolsun artık milletimizin devletimizin devlet milletin oldu ve daha güçlü ve huzurlu bir Türkiye’de vatandaşımız yarışıyor hale geldi. Önümüzdeki yıl il aylarda ilçemizin ihtiyacı olan yatırımları hayat geçireceğiz inşallah. Önceki dönem başkanımız Ekrem Karahan’a teşekkür ediyor yeni başkanımız Servet Günay’a da başarılar diliyorum” diye konuştu.

‘17 YILDA 161 PROJE’

Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Büyükakın, “Etiketin, koltuğun önemi yok sadece davanın önemi var. Bizler dünyadaki yolculuğumuzu tamamladıktan sonra geriye sadece yapmamız gerekenleri yaptıysak anlamlı şeyler bırakıyoruz. Bu dava için emek veren herkese teşekkür ediyorum. 2002 ile 2019 dönemi arasında büyükşehir belediyemiz tarafından Çayırovamıza 161 adet proje yapılmış. Projelerin toplam bedeli 279 Milyon TL Son 1,5 yılda ise 19 tane proje için de 97 Milyon TL bir bütçe harcandı. Şifa geçişi projesi (Tuzla ve Çayırova’yı birbirine bağlıyor) başladığında genel sekreterdim. İSU bünyesinde 57 Milyon TL yatırım yapıldı. Çayırova istasyonunun bağlantı yollarını yapmak bile 75 Milyon TL bir bütçe tuttu.

‘OKÇULAR TEPESİNİ TERK ETMEYECEĞİZ’

Sözlerini sürdüren Başkan Büyükakın, “Bu dönem Çayıroava kent meydanına kavuşacak size söz veriyorum. U milletin gerçekten hakim olabilmesi için mücadeleye devam edeceğiz. Okçular tepesini hiçbir zaman terk etmeyeceğiz. Buradaki kardeşlerimin hepsi biz diyor ben diyen yok. İnandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz. Eskiden 1 koşuyorsak şimdi 3 koşacağız. 7/24 çalışacağız. Tüm teşkilat mensuplarımız kapı kapı gezecek” diyerek teşkilatlarını bu konuda uyardı.

‘MİLLETİN EGEMENLİĞİ TABELADAYDI’

12 Eylül dönemiyle ilgili de konuşan Büyükakın, “12 Eylül döneminde 12 yaşındaydım. Türkiye’ye 10 yılda bir ayar veren yabancıları ve mesajlarını göndermelerini hatırlıyorum. Askerlerin kapılardan insanları almalarını hatırlıyorum. O Millet tanklara ve helikopterlere karşı durdu. İş anlamında rakibimiz zaten yok ama en çok da neyi başardık biliyor musunuz? Egemenlik kayıtsız şartsız milletindi yazısı tabelalarda vardı asker ve sivil bürokrasinindi. Şimdi ise o irade gerçekten milletin oldu. O dönemler siz sandıktan oy alır gelirdiniz. Size şunu bunu yap derlerdi. Vesayet vardı. Adeta küçük bir çocuğa talimat verir gibi ayar verirlerdi” dedi.

HAYKIRARAK KONUŞTU

Konuşmasını oldukça yüksek sesle yapan Milletvekili Cemil Yaman ise, “AK Parti gücünü bu aziz milletten alan derdi millet olan bir liderin kurduğu ve bu yolda mücadele eden bir siyasi partidir. AK Parti’yi yalnız bir parti olarak gören yanılgı içindedir AK Parti medeniyetimizin 21. yüzyıldaki temsilcisidir. AK Parti devasa bir çınar ağacıdır. AK Partililerde mevkilerin ve makamların hiçbir önemi yoktur. Eğer gerçekten normal bir dava olsaydı ilçe başkanlarımız hüzünlenirdi. Eski ilçe başkanımız ‘Ben bu davaya hizmet etmeye devam edeceğim’ ifadelerini kullandı.

‘SAFLARI SIKLAŞTIRALIM’

Milletvekili Yaman, “Sözüm ona dünya büyük. Onlar kendi yaşlılarına sahip çıkmazken biz kendi vatandaşlarımızı ülkeye getirip tedavi ettirdik. Her açıdan Türkiye’yi büyüttük. Üniversitelerde başörtülü kardeşlerimiz okutulmuyordu. Boşnakça Kürtçe gibi dillerin konuşulması yasaktı bunları özgürleştirdik. Her açıdan daha da büyüyeceğiz. Aman ha saflar sıklaştıralım. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Hedef tahtasına koyanlar aslında bu milleti hedef tahtasına koyuyor. Gücümüzü aziz milletten alıyoruz” dedi.

‘DIŞ GÜÇLER RAHAT DURMUYOR’

Yaman’ın ardından konuşan İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Türkiye yeni bir dönemin eşiğinde. Tüm emperyalist güçler Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi ülkemiz üzerinde yeni senaryolar yazıyor. Attıkları adımlar bunu açıkça gösteriyor. Bu onlardan beklenen bir şey. Onların dur dediği noktada durmadığınızda saldırıları artacak. Artsın hiç önemli değil. Başımız dik milletin iradesini arkamıza alarak inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz O yüzden kongrelerimizin büyük önemi var. AK Parti dava ölene kadar dürer. AK Parti’de nöbet ölene kadar devam eder. Sıfatlar sadece araçtır. Teşkilatımızın her kademesinde sorumluluk üstlenen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

‘BİZE TAHAMMÜLLERİ YOK’

Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz ise “AK Parti olarak bu şehre büyük yatırımlar yapıldı yapılmaya da devam ediyor. Ülkemiz kıskaç altına alınmaya çalışılıyor. Türkiye Osmanlı üzerine kurulmuş Osmanlı ruhu ile yaşayan bir ülke. Ama bu ülkeler, bizi bırakın AK Parti’yi bahane etmelerini 56 yıldır AB’nin kapısında bekletiyorlar. O zaman Tayyip Erdoğan mı vardı? Neden Türkiye’yi AB’den uzaklaştırıyorsunuz. Hatta bayrakları yan yana bile görmeye tahammülleri yok. 15 tane AB ülkesini toplayan bizden küçükler. Hiç umurumuzda değil almazsanız almayın. Yem olarak gönderdiğiniz Yunanistan, 13 Milyonluk ülke.  Bizi hep dışladılar dışlamaya da devam ediyorlar. Kıbrıs bize kafa tutuyor. Biz Kıbrıs’ta garantör ülkeyiz. Fransa sana ne oluyor? Senin Doğu Akdeniz’e sınırın mı var? Türkiye’nin hiçbir toprağında gözü yok ama bu ülkenin hiçbir karış toprağını da kimseye vermeyiz” dedi.

YAMAN’I TEBRİK ETTİ

Sözlerini sürdüren Demiröz, “AK Parti olarak ülkenin kuzeyi doğusu hiç ayrım yapmadık Cemil Bey soy ismine yakışı bir konuşma yaptı kendisini tebrik ediyorum. Kendisi Ağrılı ben de Bitlisliyim. Doğuda neler oluyor biliyorum ama hiçbir zaman yatırımlarda ayrım yapmadık. Türkiye’nin ekonomisi söylediği gibi sıkıntıda değil. Rezervlerimiz sağlam. Nereye giderseniz gidin kendi kentine yeterlilik bakımında tek ülke Türkiye’dir. Her şey bol bu ülke cennet cennet. Sayın Cumhurbaşkanımız, uykusuz, yemeden içmeden gayret eden bir millet. Birlik beraberliğimizi bozmadan devam edersek bu ülkeye hiç kimse bir şey yapamaz. Dünyada 60’a yakın ülkenin liderliğini yapıyoruz. Hepsi Cumhurbaşkanımızın dudakları arasından çıkacak söze bakıyor. Pandemi döneminde dünyanın 150’ye yakın ülkesine yardım etti” şeklinde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın video mesajının gösterilmesinin ardından yönetim kurulu faaliyet raporu okundu. Akabinde faaliyet raporu ve gelir gider hesapları ibra edildi.

Çayırova İlçe Teşkilatı’nın yeni yönetimi

Başkan: Servet Günay

Yönetim Kurulu: Paşa Ali Elmalı, Bünyamin Laçin, Vahit Terzi, Ali Osman Tefil, Salih Ayık, Fikriye Çelik, Hasan Bayraktar, Mehmet Toprak, İsmail Bahadır, Zafer Uygun, İsmail Bahadır Büyükkeleş, İsrafil Kambul, Nizamettin Günay, Ayşegül Özdemir, Alim Baş, Zerrin Çiçek, Enes Yılmaz, Selim Ekinci, Şevket Külte, Ramazan Kısa, Murat Küçük, Mehmet Bayındır, İlyas Kadik, Ferhat Karabulut, Erdemir Boy, Hayati Sevindik, Esra Ekinci, Saim Sönmez, Aysel Keskin, Hümeyra Demir.

İL KONGRE DELEGELERİ:

Servet Günay, Bünyamin Çiftçi, Ekrem Karahan, Nazmi Özmen, Yusuf Turan, Cemalettin Kaflı, Yaşar Alkan, Ziyaettin Akbaş, MEcit Uygun, Ahmet Hamsici, Seyhan Dünmez, Burak Fidan, Savaş Özdemir, Orhan Keskin, Sadettin Arıkboğa, İsmail Ballı, İdris Demir, Nizamettin Günay, Hamdi Yeşilkaya, Mahmut Çelik, Vahdet Kılıç, Mustafa Usta, Zekeriya Keskinoğlu, Dursun Uzun, Cemalettin Balcı, İlyas Özdemir, Sefer Yılmaz, Mustafa Necati Kaya, Kenan Öztürk, Aşkın Duman, Hayrettin Yıldırımtepe, Nurettin Öztürk, Recep Akıllı, Muammer Şahin, Zafer Kılıç.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit Belediyesi Kütüphanesi uzman personeliyle hizmete hazır

İzmit Belediyesi Kütüphanesi uzman personeliyle hizmete hazır