29 Ekim 2020 Perşembe

AK Parti Derince’de devir teslim

AK Parti Derince’de devir teslim

AK Parti Derince İlçe Kongresi’nde mevcut başkan Selçuk Çakıroğlu aday olmadı ve görevi Koray Merdan’a devretti

05 Eylül 2020 Cumartesi 16:49 Siyaset

AK Parti Derince İlçe Kongresi, Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nin yanındaki açık alanda 11.00’de başladı. Oy kullanma hakkı bulunan 426 delege, 30 yönetim kurulu üyesi ile 44 il delegesini seçecek. Mevcut Başkan Selçuk Çakıroğlu, görevini Koray Merdan’a devretti.

YOĞUN KATILIM

Geniş katılımın olduğu kongreye Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Cemil Yaman, İlyas Şeker, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Baki Özdemir, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, MHP Derince İlçe Başkanı Zeki Omurca, AK Parti Eski İl Başkanı Mahmut Civelek ve çok sayıda partili katıldı.

BÖYLE BİR TEŞKİLAT DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE YOK

Kongrenin açılış konuşmasını yapan mevcut ilçe başkanı Selçuk Çakıroğlu, “Bugün ayrı bir coşku var, heyecan var. Geçmiş dönemde görev yapan tüm başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Bu davada elimizden geldiğince mücadele ettik, ediyoruz. Önemli bir yerel seçim atlattık ve başarı elde ettik. Bu koltuklar geçicidir. İnşallah başarılı olmuşuzdur. Böyle bir teşkilat dünyanın hiçbir yerinde yok. Bu teşkilat karınca misali safını belirlemiştir. Bu teşkilat bizim yolumuz haktan yanadır demiştir. Her seçime hazır bir şekilde girdik. Bu davada esas samimiyettir” dedi.

AK PARTİ VEFA PARTİSİDİR

Çakıroğlu’nun ardından kürsüye çıkan Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, “Siyasetin temel amacı hizmettir. AK Parti bu konuda rüştünü ispatlamıştır. AK Parti hizmetin zirvesidir. Bunu hazmedemeyenler bizleri bozguna uğratmak adına uğraşıyorlar.  Arada kopmalar oluyor ama onlar rüzgardan çıkan toz gibidirler. Görev alan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. AK Parti bir vefa partisidir. Siyasetin temel argümanı insandır. Birbirimizi kırmamalıyız. Kötü insan yoktur, kötü iletişim vardır” şeklinde konuştu.

7 GÜN 24 SAAT ÇALIŞACAKLAR

Aygün’ün ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “AK Parti ben diyenlerin değil, biz diyenlerin partisidir. Burada yeni bir yönetim Derince’de dava için çalışmak adına bayrağı devralacak. 7 gün 24 saat çalmadık kapı bırakmamacasına çalışmaya devam edecekler. Tüm katkılar için göreve gelen arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. Derince’de altyapıya 168 milyon TL yatırım yapılacak. Çalışmalar başlandı. Eskiden büyük yatırımları ilin tamamına yapmaya cesaret edilemezdi. Şimdi büyükşehir belediyeleri büyük hizmetlere imza atabilir hale geldiler” dedi.

BU KADROLAR 2023'E HAZIR OLACAK

Büyükakın’ın ardından kürsüye çıkan AK Parti Milletvekili İlyas Şeker, “AK Parti hayal bile edilemeyen hizmetler yaptı. Tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyoruz. Yeni yönetim çok önemli görevlere imza atacaktır. Bu kadrolar 2023 çalışmalarını gerçekleştirecek. Kongremiz ülkemize ve ilimize ve hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

AK PARTİ’NİN ESKİSİ YENİSİ OLMAZ

Şeker’in ardından konuşan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Dünya yeniden oluşuyor. Tıpkı Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi emperyalist güçler planlarını ortaya koyuyorlar. Farklı senaryolar oynuyorlar. Biz özgür bir devlet olarak dik duruşumuzu sergiliyoruz. Muhalefete bakıyoruz erken seçim söylemleri içerisinde. Böyle bir muhalefet ile karşı karşıyayız. Bu süreçte emin adımlarla yürümeliyiz. Bize her zamankinden fazla görev düşüyor. Unvanlar geçicidir. AK Partilinin eskisi yenisi olmaz. Her teşkilat mensubu ölene kadar çalışacak. AK Parti dava şuuruna sahip teşkilatlara sahiptir. Sen ben yok” dedi.

KORAY MERDAN’IN YÖNETİMİ

Koray Merdan, Ali El, Ali Osman Duman, Arif İpek, Beyler Demir, Birkan Şahin, Doğan Erdemir, Davut Gözübüyük, Göksu Kahraman, Güven Sedef, Hacer Günç, Hacı Mustafa Baklacı, Hakan Karadeniz, Hasan Karabulut, Hatice Artar, Işıl Bozca, Numan Aksoy, Nuran Bacakoğlu, Nusret Özcan, Okan Karataş, Orhan Aydın, Rabia Kabakasal, Ramazan Bostan, Recep Çiçek, Reyhan Işık, Selçuk Özecik, Vedat Şentürk, Veysel Pala, Yunus Emre Kaya, Zafer Bilgintürk.

DELEGE LİSTESİ

Selçuk Çakıroğlu, Zeki Aygün, Ali Haydar Bulut, Adnan Balcı, Ahmet Ark, İbrahim Şirin, Züleyha Uslu, Semih Tayyip Gülcan, Şengül Karagöz, Mustafa Tırpan, Ertekin Akbulak, Recep Demir, İsmail Yılmaz, Kadir Bayrak, Erhan Kazancı, Kenan Keskin, Esen Yiğit, Celal Ayvaz, Lütfü Top, Cefer Durmaz, Burhan Saka, Hanefi Örengil, Serpil Korkmaz, Semih Yenisey, Hacı Rıza Murtazaoğlu, Fuat Karakuzu, Kenan Yalçın, Fatma Akarsu, Vural Alim, Sadık Bayıraltı, Celal Doğan, Abdullah Yalçınkaya, Halil Yılmaz, Şakir Zengin, Hülya Akdilek, Mehmet Ali Karaaslan, Fahrettin Karakoyun, Nurettin Işık, İbrahim Yıldız, Vedat Özer, İlhan Yıldız, Ferit Kuzgun, Burak Çepil, Ahmet Güntepe.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Günübirlik tatil için gelen genç adam boğuldu

Günübirlik tatil için gelen genç adam boğuldu