24 Ekim 2020 Cumartesi

AK Parti gençlik kollarında bayrak değişimi

AK Parti gençlik kollarında bayrak değişimi

AK Parti Kocaeli Gençlik Kolları Başkanlığı görevinden ayrılan Emre Kahraman, il binasında düzenlenen törenle yeni başkan Baki Özdemir’e görevini devretti

29 Temmuz 2020 Çarşamba 09:12 Siyaset

AK Parti’de Emre Kahraman’ın yaş haddinden dolayı görevinden ayrılmasının ardından AK Parti Genel Merkezi 7 ismi mülakata çağırmıştı. Genel merkez mülakata çağırdığı isimlerin dışında başka bir ismi Kahraman’ın yerine başkan atadı. AK Parti Gençlik Kolları’na aynı zamanda Büyükşehir ve Gölcük Meclis Üyesi olan Baki Özdemir, genel merkez tarafından başkan olarak atandı. Bu atamanın ardından dün İl Başkanlığında devir teslim töreni gerçekleşti. Devir teslim törenine Gençlik Kolları eski başkanı Emre Kahraman görevini yeni başkan Baki Özdemir’e bıraktı. Törene AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Belediye Başkanı Ali Sezer Yıldırım, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen, Gençlik Kolları Kurucu Başkanı Şemsettin Ceyhan, Kadın Kolları Eski Başkanı Serpil Yılmaz, il yöneticileri, gençlik kolları yönetimi ve üyeleri katıldı.

“SİYASET ÖLENE KADAR DEVAM EDER”

Devir teslim töreninde konuşan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Teşkilatlarımız hep Türkiye’ye örnek olmuştur. Bunun sonucunda da sandık önümüzde koyuludğunda Kocaeli olarak Türkie ortalamasının üstünde yer alarak partimize destek vermiştir. Bunların meydana gelemesinde gençlerimizin hakkını teslim etmeliyiz. Teşkilatımızın yapısı içisinde gençlerimizin ve kadınlarımızın öneminin farkındayız. Bugüne kadar görev alan birçok kardeşimiz oldu. Nihayetinde devir teslim çok doğal bir şey. Bu bir bayrak yarışıdır. Bizim bayrak yarışımızda bayrağı teslim eden koşmaya devam eder. AK Parti’de siyaset ölene kadar devam eder. Kocaeli özelinde 275 bin üyesi olan bir aileyiz.Bu anlayış içerisinde gençliğini bu teşkilatla geçiren, özveri ve istekle görev yapan Emre kardeşimiz, Baki kardeşimize görevini devretti. Emre kardeşime emekleri için teşekkür ediyorum. Baki kardeşimize başarılar diliyorum. Bütün teşkilat olarak her zaman yanında olacağız” dedi.

“BAKİ KARDEŞİMİZ BENDEN DAHA İYİ YAPACAKTIR”

Mehmet Ellibeş’ten sonra konuşan Gençlik Kolları Eski Başkanı Emre Kahraman, “Bundan 11 sene önce partimizin logosunu gördüm ve partiye geldim. Böyle bir teşkilatta görev alamak çok özel bir duygu.Parti kurulduğundan bu yana Kocaeli gençliği her zaman yerinde oldu. Bu görev zarfında bana yardımcı olan genç kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Burası mükemmel bir okul. Herkes yardımcı oluyor. Biz de bu desteği arkamıza alıp Türkiye’ye adımızı kazıdık. Yol arkadaşım,kardeşim olan Baki Özdemir’e görevi devrediyorum. Baki kardeşimiz benden çok daha iyi bu görevi sürdürecektir. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

GENÇLERE DEĞER VEREN TEK PARTİ AK PARTİ’DİR”

Gençlik Kolları Başkanı Baki Özdemir; Siyasete emekleyerek başladığımız olduğum Kocaeli Gençlik Kolları’nda 24 Temmuz Cuma günü böyle mukaddes bir günde görev tarafıma tebliğ edildi. Kocaeli’nin 472 mahallesinde adım atılmayacak bir yer bırakmayacağız. Gelecek gençlerin omuzlarında yükselecek. Gençlere değer veren bunu gereklerini yapan tek parti AK Parti’dir. Bugün bayrağı daha yukarı taşımak için devrakıyoruz. Kıymetli ağabeyim,başkanım Emre Kahraman’a çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Ali Çakır’a Gelecek’ten ziyaret

Ali Çakır’a Gelecek’ten ziyaret