27 Kasım 2021 Cumartesi

AK Parti Körfez’de Tuna yeniden başkan

AK Parti Körfez’de Tuna yeniden başkan

AK Parti Körfez İlçe Teşkilatı’nın  7. Olağan kongresinde tek aday olan mevcut başkan Ramazan Tuna ikinci döneminde yeniden başkan seçildi

05 Eylül 2020 Cumartesi 17:31 Siyaset

AK Parti Körfez İlçe Teşkilatı’nın 7. Olağan Kongresi ise Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Oy kullanma hakkı bulunan 401 delege, 30 kişilik ilçe yönetim kurulu ile birlikte 47 il delegesini seçti. Tek aday olan mevcut başkan Ramazan Tuna yeniden başkan seçildi. Kongrenin divan kurulu başkanlığını Hikmet Ayar yaparken divan kurulu üyeliklerini ise Alper Doğan,  Beyhan Büyükkazaz, Canan Mollaoğlu,  Doğan Orak üstlendi. Salonda koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafeye dikkat edilerek bir oturma düzeni kuruldu.  

YOĞUN KATILIM

Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’ nde gerçekleştirilen kongreye  AK Parti Genel Merkez Kocaeli İl Koordinatörü Hikmet Ayar, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, milletvekilleri Mehmet Akif Yılmaz, İlyas Şeker, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Sami Çakır, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turhan, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, İl Gençlik Kolları Başkanı Baki Özdemir,  İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, ilçe başkanları, il yöneticileri, İl Eski Başkanı Mahmut Civelek, Körfez Belediyesi eski başkanlarından İsmail Baran, Yunus Pehlivan ve çok sayıda partili katıldı.

HEDEF 2023

Kongrenin açılış konuşmasını yapan mevcut başkan Ramazan Tuna, "Bugün hayatımın en mutlu anını yaşıyorum. 18 yıldan beri ülke genelinde büyük hizmetler yaptık. Körfez ilçemizde de hizmetlere devam ediyorum. Biz bir hedef belirledik, o da  2023. Körfez'de bugüne kadar aldığımız oyların daha üstünde bir oy alacağız. Zor bir görev aldık, gerçekten çok kıymetli teşkilat mensuplarımız var. Halkımızla beraber,  mazeret üretmeden gece gündüz çalışırsak büyük hizmetlere imza atacağımıza inanıyorum. 20 aydan beri İlçe başkanlığı yapıyorum. Gönül köprüleri kurmaya çalıştık. Biz gönülden milletimize hizmet etmeye çalışıyoruz” dedi

ÇOK GÜÇLÜ BİR TEŞKİLAT

Ramazan Tuna’ nın ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, "Bu teşkilat büyük bir teşkilat. Millet için yola çıkanların teşkilatı. Çok güçlü bir liderin arkadaşlarının birlikte olduğu teşkilat. Böyle bir teşkilatın mensubuyuz. İnandığı yolda yürüyen, engellerden yılmayan bir liderin ekibi olmaktan gurur duyuyoruz. Bugün ülkemiz masada bizde oyuncuyuz. Bunu güçlü liderimiz ve teşkilatlarımız sayesinde yapıyoruz.

BARBAROS MAHALLESİ'NDEKİ SORUNU HALLETTİK

Körfez’in en büyük problemi Barbaros mahallesindeki durumdu. O konuyu hallettik. Çevre bakanımız ile çalıştık ve yeni bir noktaya taşınması için bir mutabakat sağlandı. Gerekli çalışmalar sürüyor, bu dönem içinde bu meseleler çözülmüş olacak. 2019-2020 arasında sadece asfalt için 40 Milyon TL para harcandı. İSU altyapı çalışmasıyla 35 milyon TL para harcandı Körfez ilçemize.  Körfezimizin 2020 sonuna kadar alt yapısı tamamı değişmiş olacak. Eski Türkiye ile kıyaslandığı zaman bu rakamlar hayaldi. Sayın Cumhurbaşkanımızın  vizyonunun ne kadar isabetli olduğunu görüyoruz. Geçtiğimiz 15 yıl içerisinde çok büyük hizmetler yapıldı. Bu gücü teşkilatlarımızdan, sizlerden alıyoruz. Bu davanın gücü sizlersiniz. Durmak yok, yola devam diyorum” ifadelerini kullandı.

ÖLENE KADAR GÖREVİMİZ DEVAM EDİYOR

Büyükakın’ın ardından konuşan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, "Olağanüstü bir süreçteyiz. Pandemi ile mücadele içerisindeyiz. Sağlıklı olmadığı zaman huzurlu bir yaşam olmaz. Temizlik, mesafe, maskeyi unutmuyoruz. Pandemi dolayısıyla kongrelerimizin tarihleri değişti. Daha coşkulu bir kongre yapmayı planlıyorduk ama olmadı. Dünya yeniden şekilleniyor. Bunu görmemezlikten gelmek yanlış olur. Bu yeniden yapılanma içerisinde Türkiye üzerinde oyunlar oynanmaya başladı. Biz doğalgazı keşfettikten sonra saflar iyice netleşti. Amerika ve Fransa'nın seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ın ismi konuşuluyor. Demek ki doğru yoldayız. İnandığımız yolda, dimdik ayakta diğer devletlerin önündeyiz. Fitneyi ve fesatlığı aramıza sokmayacağız. Liderimize ihanet etmeye hiçbirimizin hakkı yok. Bugün liderimizin dediği gibi ölene kadar görevimiz devam ediyor” ifadelerini kullandı

RAMAZAN TUNA’NIN YÖNETİMİ

Ramazan Tuna, Abdulkerim Koçlu, Ahmet Aslan, Ahmet Çınar, Ahmet Kapçak, Ahmet Üzümcü, Aysun Demir, Büşra Çakır, Erdal Durmuş, Erdal Oruç, Erdoğan Songur, Fatih Yalçın, Mehmet Ak, Nevzat Coşkun, Nigar Yağız, Nurali Çiftçi, Nurettin Okudan, Osman Bekci, Sevil Özbek, Şaban Aydın, Şener Seçkin, Şirin Ayan, Taner Sarıçayır, Tuncay Baran, Tuncay Kurt, Türkay Kaya, Yasin Kabadayıoğlu, Yunus Küçük, Zeki Kurtuluş, Zeynep Hilal Dönmez.

 İL DELEGE LİSTESİ

Ramazan Tuna, Şener Söğüt, Selattin Kabadayıoğlu, Engin Koyun, Osman Badem, İsmail Baran, Mehmet Şendoğan, Faruk Denli, İbrahim Çırpan, Ömer Efe, Tuba Erdemir, Fehmi Öztürk, Selami Tanış, Mete Bilgin, Sinan Barış Kaya, Doğan Orak, Canan Mollaoğlu, Murat Gülbiçim, Recep Akova, Ayşe Hacet Aşar, Cengiz Öztürk, Kadir Alçık, Mehmet Şahin Ergün, Mehmet Sayın, Haydar Yıldırım, Mehmet Allak, Seyfettin Yıldız, Leyla Yıldırım, Ali Erdi Ogan, Fatih Yalçın, Kadir Aydoğdu, Erdal Durmuş, Ahmet Aslan, Nigar Yağız, Şener Seçkin, Zeki Kurtuluş, Nurettin Okudan, Sevil Özbek, Nurettin Yıldırım, Taner Sarıçayır, Habib Aşı, Tuncay Baran, Yusuf Baki, Yunus Küçük, Hayati Şaştım.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

5 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı

5 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı