02 Haziran 2020 Salı

AK Parti’de başkan arayışı sürüyor

AK Parti’de başkan arayışı sürüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti  Kocaeli İl Başkanlığı için Ankara’ya çağırdığı 5 adayla görüştü. Ankara'ya giden adaylar hakkında bu görüşme sonrası karar verilemedi

14 Mayıs 2019 Salı 15:50 Siyaset

AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy’un istifasının ardından yeni il başkanı arayışı devam ediyor. Adaylardan 5’i dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’la mülakata girmişti. Ancak bu görüşmenin de yeterli olmadığı, AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir başkanlığındaki heyetin İzmit’e gelerek dernek ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir kez daha görüşeceği öğrenildi.

ANKARA’YA GİTMİŞLERDİ

AK Parti'de geçen hafta başlayan yeni il başkanı arayışı yeni haftanın başında da sona ermedi. AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir başkanlığındaki heyet geçen hafta İzmit'e gelerek öne çıkan bazı isimlerle görüşmüştü. Bu görüşmenin yanı sıra kısa mesajla kamuoyu yoklaması da yapılmıştı. Hem teşkilatlar, hem de kamuoyundan gelen bilgiler ışından Mehmet Ellibeş, Halit Çokan, Ali Korkmaz, Berna Abiş ve Şahin Talus'tan oluşan adaylar dün Ankara'ya davet edildi.

BİREBİR GÖRÜŞ ALDI

AK Parti Genel Merkez binasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'la mülakata giren 5 adayın 15'er dakika görüşme yaptığı, Erdoğan'ın Kocaeli İl Başkanını belirlemek için belirlediği Erkan Kandemir başkanlığındaki komisyonun da bu görüşmede hazır bulunduğu öğrenildi. Erdoğan, yuvarlak masa etrafındaki görüşmede adayı sağ tarafına oturtup, diğer komisyon üyelerinden bilgi aldı. Milletvekillerinden, kamuoyu yoklamalarına kadar aday hakkındaki bütün bilgilerin burada Erdoğan'a sunulduğu, ayrıca her adaydan bire bir görüş aldığı belirtildi.

YENİ HAFTA ÖNCESİ

Ankara'ya giden adaylar hakkında bu görüşme sonrası karar verilemedi. Erdoğan'ın Kandemir ve ekibine son bir görev daha verdiği, bu hafta sonuna kadar ilimizdeki sivil toplum kuruluşları ve derneklerden de görüş istediği öğrenildi. Bu nedenle heyet yeniden İzmit'e geliyor. Hafta sonuna kadar görüşmelerin tamamlanıp, kararın yeni hafta öncesi açıklanacağı belirtildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Uçamayan ebabile sahip çıktılar

Uçamayan ebabile sahip çıktılar