25 Kasım 2020 Çarşamba

AK Partili gençlerde kongreler büyük coşkuyla başladı

AK Partili gençlerde kongreler büyük coşkuyla başladı

AK Parti Körfez İlçe Gençlik Kolları’nın 6’ıncı olağan kongresi yapıldı. Tek liste halinde gerçekleşen kongrede AK Parti Körfez Gençlik Kolları Başkanı Doğan Orak yeniden seçildi

26 Ekim 2020 Pazartesi 10:40 Siyaset

Yarımca Kültür Merkezi’nde koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen kongreye Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Büyükgümüş, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti Kocaeli Milletvekilli Cemil Yaman, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın,  Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, AK Parti Körfez İlçe Başkanı Ramazan Tuna, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü,  Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez, AK Parti Kocaeli eski İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Baki Özdemir,  AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları eski Başkanı ve Başiskele Belediye Meclis Üyesi Emre Kahraman, meclis üyeleri, geçmiş dönem ilçe gençlik kolları başkanları, gençler ve partililer katıldı. Kongrede oy kullanma hakkı bulunan 400 delege; 30 asil ve 15 yedek ilçe yönetim kurulu üyesi ile 47 il delegesini seçti.

GİRMEDİK GÖNÜL BIRAKMADIK

Fedakar genç kardeşlerim diyerek açılış konuşmasını gerçekleştiren Körfez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Doğan Orak, “Aldığımız gençlik meşalesini ileriye taşımak için güzel bir yola çıktık. 3 yıl boyunca kimseyi ayırmadan tüm gençlerimize ulaşmak ve kutlu davayı anlatmak için çalıştık. Kapı kapı, sokak sokak gezdik. Girmedik gönül bırakmadık. Recep Tayyip Erdoğan gibi gençler olmak için durmadan çalışacağız. Atalarımız gibi tarih yazacağız. Umutlar tükenirse umut biz olacağız” ifadelerine yer verdi.

ESKİ GÜNLER AKLIMA GELDİ

“Kurucusu olmaktan gurur duyduğum gençlik kollarımız” sözleriyle konuşmasına başlayan Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, “Bugün hakikaten çok heyecanlıyım. 2001 yılında gençlik meşalesini ilçemizde yaktığımız günler aklıma geldi. Gece gündüz demeden koşturuyoruz. Kocaelimizde öyle bir gençlik kolları var ki tüm dünyayı hayal eden bir gençlik haline gelmiş. Doğan kardeşimiz ve ekibi büyük bir özveriyle çalışıyor. Ben burdan gençlerimize tüm çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun. Sağolun gençler” dedi.

HİÇBİR GÜÇ BİZİ DURDURAMAZ

“Maşallah Körfez, yine tarih yazıyosun Körfez” diyerek sözlerine başlayan AK Parti Körfez İlçe Başkanı Ramazan Tuna, inşallah 2023’te hedefimizi gerçekleştireceğiz. Bu büyük Türkiye’nin yürüyüşüdür. 2023 seçimlerini yüzde 50’nin üzerinde bir sonuçla kazanarak yolumuza devam edeceğiz. Milletimizin gönlündeki yerimiz devam ediyor. Bu cennet vatanda insanımız kıyamete kadar devam edecek. Tam bir gönül birliği içerisinde yolumuza devam ediyoruz. Bizi hiçbir güç durduramayacak. Kongremiz hayırlı olsun, Allah seçilen genç kardeşlerimizin yardımcısı olsun” dedi.

BERABERLİĞİN EN GÜZEL ÖRNEĞİYİZ

Yoğun tezahürat eşliğinde konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Baki Özdemir, “AK Parti ile gençler artık dolgu malzemesi olarak görülmüyor, aksine siyasette önemli görevlere getiriliyor. Rabbime şükürler olsun gençliğimizin en güzel yıllarını Recep Tayyip Erdoğan’ın davasının ortasına getirdi. Bizler Kocaeli gençliği olarak birliğin ve beraberliğin en güzel örneğiyiz. Bizlere böyle bir teşkilatçılık mirası bıraktığı için tüm gençlik kolları başkanlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

BİZLERE GURUR VERİYOR

Özdemir’in ardından konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Sizler gibi gençlerimiz var. Bu heyecanı gördüğümüzde geleceğe dair içimizde güven var. İyi ki varsınız. Gelecek sizlerle birlikte inşa edilecek. Sayın cumhurbaşkanımızın sizlerden övgüyle bahsetmesi, bizlere hep bir gurur vesilesi oldu. Bu teşkilatlara emeği olan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum” dedi.

OKÇULAR TEPESİNİ BOŞ BIRAKMAYIN

Devamında “Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” diyen Başkan Büyükakın, “Dünya 5’ten büyüktür dediği günden itibaren dizleri titriyor. Bütün gündemleri cumhurbaşkanımızla. Bizim bu dünyaya nizam verdiğimiz geçmiş yıllarda her zaman barış ve kardeşlik hakim oldu. Elhamdülillah gittiğimiz yerlere huzur götürdük. Bizlere düşmanlıkları aynı şekilde devam ediyor. Hollanda’nın ırkçısı o faşist adam yine aynı şeyi yapıyor. Şaşırmıyoruz. Her şey aslına rücu eder. Biz de Allah’ın izniyle kurdukları oyunları bozmaya devan edeceğiz. Buna asla müsaade etmeyeceğiz. Gençler sakın ola ki okçular tepesini boş bırakmayın” ifadelerine yer verdi.
BU HEYECANI CADDELERE TAŞIYALIM

Kongrede son olarak söz alan Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Büyükgümüş, “Maşallah Kocaeli, salonlardan taşan heyecanımızı Kocaeli’nin caddelerine sokaklarına, yeni üyelere ve ziyaretlere taşıyalım. Siz Kocaeli olarak her zaman yerinizde durdukça inanın tüm dünyada liderimizin heyecanı daha güçlü olacaktır. Hizmete geldiğimiz zaman Kocaeli bu davanın en büyük hizmetkarlarından biriydi. Daha ileriye taşıyacağız. Geçtiğimiz hafta bir video yayınladık. ‘Sen kimsin’ dedik. Bu dava içerisinde faaliyet gösteren herkesin bu soruya güçlü cevabı var. Ben Körfez gençliğinin fedakarca, canla başla bu davaya hizmet etmeye varım diyor musunuz? Kongremiz hayırlara vesile olsun” dedi. Konuşmaların ardından Başkan Doğan ve 30 kişilik yönetimi tanıtıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kontrolden çıkan TIR bariyere girdi!

Kontrolden çıkan TIR bariyere girdi!