05 Mart 2021 Cuma

AK Partili kadınlarda başkan belli oldu

AK Partili kadınlarda başkan belli oldu

AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Kongresi, Uluslararası Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Önceki dönem başkanı Serpil Yılmaz’ın yerine atanan Yasemin Özdemir, seçilmiş başkan oldu

12 Şubat 2021 Cuma 16:56 Siyaset

AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları 6’ncı Olağan Kongresi, Uluslararası Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları önceki dönem Başkanı Serpil Yılmaz’ın yerine geçtiğimiz Temmuz ayında atanan Yasemin Özdemir’in tek aday olarak katılıp 600 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 50 yönetim  kurulu üyesi seçildi. Pandemi süreci nedeniyle sosyal mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilen kongrenin divan başkanlığını AK Parti MKYK Üyesi Yasemin Batur üstlenirken, divan üyeliklerini ise Aydan Yılmaz, Saime Yelken, Gülay Artut, Şenay Öndergerçekleştirdi. Kongre İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı.

YOĞUN KATILIM

Kongreye AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir’in yanı sıra AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Serpil Kavlak, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, MKYK Yedek Üyesi Davut Çoşkun Şiviloğlu, İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Emine Zeybek, Radiye Sezer Katırcıoğlu, İlyas Şeker, Sami Çakır, Mehmet Akif Yılmaz, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Baki Özdemir, Önceki Dönem Kadın Kolu Başkanları Serpil Yılmaz, Oya Tuncer , 12 ilçe belediye başkanı, MHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Kantar ve parti delegeleri katıldı. Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı yapan İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül’ün ise kongreye katılmaması dikkat çekti.

ERDOĞAN’DAN MESAJ

Kocaeli İl Kadınları kongresine videolu mesaj yollayan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “AK Parti kuruluğu günden beri milletmizin tamamını kucaklamış bir partidir. AK Partinin öncü neferleri hep kadınlarımız olmuştur. Kadınlar sayesinde 19 yıldı iktidarımızı koruyoruz. Ev ev gezen insanları ikna etmeye çalışan sizlersiniz Kale içerden fethedilir. Sizler kadınlarını ikna ettiğiniz onlar beylerini ikna etmeyi bilir. 15 Temmuz gecesi darbecilerin karşısına aslanlar gibi dikelen kadınlarımıza şükranlarımı sunuyorum. 

KADINLARA GERÇEK DEĞERİNİ VEREN

Türkiye’de kadına gerçek değerini veren siyasi hareket AK Parti’dir. Üstelik bu mücadeleyi değerlerimizi küçümseyen bir gruha karşı başardık. Siyasette kadınları gücü ve temsili arttıkça bu tür kirli girişimler düşecektir. Bugün kadınlarımız meclisten iş hayatına kadar eskisi ile mukayese edilmeyecek kadar etkinlerdir. AK Parti ülkemizin kadınları meselelerinin çözümü için gayret gösterdikçe kadınlarımız AK Partiyi desteklediler” ifadelerini kullandı.

HEDEFİMİZ 155 BİN SEÇMEN

Yasemin Özdemir, “Her günümüz en az bugünkü kadar bahtiyar olsun. 19 yıldır devam eden bu destanın isimli, isimsiz kadın kahramanları... AK Parti, samimi insanların davasıdır. AK Kadınlar bu davayı, nakış nakış işleyip sonlandıracak ve liderlerini önderliğinde siyaset yapmaya devam edecektir. Her geçen ailemizi büyütmeye çalışıyoruz. Kocaeli’deki 673 bin kadın seçmenden 143 bini partimize üye. Bu sene sonu hedefimiz ise 155 bin kadın seçmen. 

ERDOĞAN BİZİM YANIMIZDA

2023, 2053 ve 2071 hedeflerine Kocaeli’nin AK Kadınları olarak bizler bıkmadan,usanmadan koşacağız. 2023 yılı bizlere, 2053 yılı evletlarımıza, 2071 yılı ise torunlarımıza emanettir. AK Kadınlar, 15 Temmuz’da tankların karşısında duranların, HDP İl Binasının önünde evlatlarını bekleyenlerin yanındadır. Bu davanın bir parçası olmaktan ne kadar mutlu olduğumu kelimelerle anlatamam. Adam gibi adam dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan bizim yanımızda. AK Kadınlar olarak Erdoğan’ın yolunda yürümeye söz veriyoruz” şeklinde konuştu.

BİNANIN TEMEL TAŞISINIZ

Özdemir’in ardından kürsüye çıkan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın insanın gelişiminde annelerin rolüne dikkat çekti. Büyükakın, “Aslında sizler bu ulu çınarın köklerisiniz. Bu teşkilat bir bina ise siz bu binanın temel taşısınız. Bugüne kadar kişiliğimin gelişmesinde babamın daha etkili olduğunu düşünüyordum. Son birkaç yıldır farkettiğim bir şey var ki bizİm hamurumuzu annelerimiz hazırlamış. Binlerce yıllık medeniyetimize dair ne varsa annelerimiz hamurumuzu hazırlamış. Erkeğin adam olmasını istiyorsanız, kadınları kadın yapın. Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız bütün projelerde kadınlarımızın toplum içerisindeki rollerini nasıl kuvvetlendiririz diye düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

“KADIN YOLDAŞIMIZDIR”

Büyükakın’ın ardından sözü alan AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır,”Salonun şu güzelliğini oluşturan değerli hanım efendiler sizleri selamlıyorum. Bugün bir güzellikten bahsediyoruz. Bu hanım efendilerin bir arada yarına yaptıkları hazırlık güzellik. Bu güzelliği alkışlamak lazım. 6’ncı Olağan Kongremiz hayırlı olsun. Bugün burada verdiğiniz mesaj 2023 yılı hedeflerine omuz verdiğinizin işareti. Bunun için sizleri kutluyorum. Kadın annedir. Kadın yoldaşımızdır, arkadaşımızdır. Kongremiz hayırlı uğurlu olsun” dedi.

2023 SEÇİMLERİNE BUGÜNDEN HAZIRLANACAĞIZ

Son olarak söz olan AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Her siyasi hareket fedakarlık ister. Her siyasi hareketin başarısı sahip olduğu liderin ileri görüşlülüğü, halkla kurduğu ilişkiye bağlıdır. Ne mutlu biz Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lidere sahiptir. Kurulduğu günden bu yanan örnek gösterilen bir teşkilata sahibiz. AK Kadınlarımızın her ricamız sonunda harekete geçiş hızı ve süreci sonlandırması örnek teşkil ediyor. Kadın kollarımızda görev yapmış kardeşlerimize yürekten teşekkür ediyorum. 2023 yılı gerçekten önemli. 2023 seçimlerine bugünden hazırlığımızı yapacağız. Muhalefetin ülkesi ile ilgili bir amacı, hayali yok” dedi. 


 

İşte Yasemin Özdemir’in Yönetim Kurulu

İL YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ

1)     Yasemin Özdemir

2)     Arzu Arslan

3)     Arzu Terzi

4)     Asuman Akaray

5)     Aydan Yılmaz

6)     Aylin Çalışkan

7)     Ayşe(Mehtap)Uzun

8)     Ayşe Beyza Kabak

9)     Ayşe Nur Ak

10)  Ayşe Nur Efe

11)  Ayşegül Turan

12)  Ayşenur Türegün

13)  Belgin Ergen

14)  Birgül Tokmak

15)  Canan Mollaoğlu

16)  Derya Tunçel

17)  Ecenur Sevilen Şengöz

18)  Elif Keskin

19)  Elif Tarakçı Uzan

20)  Emine Toptimur

21)  Esma Erengül

22)  Fatma Akkoç

23)  Fatma Ceylan Albayrak

24)  Fatma Güngör

25)  Fatma Kahraman Gudil

26)  Feride Ay

27)  Gülnur Bayram

28)  Gülyaşar Uçar

29)  Hafize Karatekin

30)  Halime Çakmak

31)  İpar Katre

32)  Mefharet (Hatice)Serim

33)  Melike Zortaş

34)  Menşure Yılmaz

35)  Necla Timur

36)  Nilüfer Değer

37)  Nurgüş Kaveci

38)  Remziye Parlak

39)  Safinaz Gülçebi

40)  Selda Çiftçi

41)  Sibel Erdem

42)  Şafak Durak

43)  Şevval Oruç

44)  Şirvan Kula Acar

45)  Ülkü Hor

46)  Yasemin Başar

47)  Yasemin Kulaç Erdin

48)  Yasemin Orman

49)  Zarife Hatice Akdoğan

50)  Zehra Aynacı 

 

İL YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ

1)     Şule Sarıkaya

2)     Emel Korkmaz

3)     Merve Çalık

4)     Saadet Ergün

5)     Sertap Ortaç

6)     Lütfiye Tanrıverdi

7)     Belkiye Tan

8)     Şerife Metin Kutal

9)     Emine Bahar

10)  Saime Demirel

11)  Hümeyra Derin Timurmelek

12)  Mihriban Yıl

13)  Elif Yılmaz

14)  Fazilet Kaplan

15)  Olcay Yerlikaya

16)  Aysel Yıldız

17)  Sevcan Özdemir

18)  Zülfiye Gökgün

19)  Gülnur Bulut

20)  Hediye Taş Kaymakçı

21)  Hatice Tuna

22)  Elif Uğur

23)  Süreyya Bora

24)  Hatice Arvas

25)  Sıdıka Aksoy

 

BÜYÜK KONGRE DELEGELERİ ASİL ÜYELERİ

1)     Yasemin Özdemir

2)     Azize Sibel Gönül

3)     Oya Tuncel

4)     Serpil Yılmaz

5)     Elif Başyiğit

6)     Şengül Karagöz

7)     Vasfiye Aydın

8)     Fatmanur Yeşildal

9)     Betül Yazıcı

10)  Göznur Bayram

11)  Canan Mollaoğlu

12)  Buket Tatoğlu

13)  Hacer Banu Çürüksulu

14)  Hülya Kodek

15)  Gülsüm Ekin

16)  Emine Özdemir

17)  Emel Kasapoğlu

18)  Dilek Karakuş

19)  Pınar Yolcu

20)  Saime Yelken

21)  Mevlüde Şahin

22)  Pınar Atabay

23)  Elif Durmuş

24)  Mine Demirkıyık

25)  Züleyha Uslu

26)  Gülay Artut

27)  Seyhan Dönmez

28)  Şenay Önder

29)  Selma Gülenç

30)  Nilgün Gürcan

 

BÜYÜK KONGRE DELEGELERİ YEDEK ÜYELERİ

1)     Aydan Yılmaz

2)     Derya Tuncel

3)     Şafak Durak

4)     Gülyaşar Uçar

5)     İpar Katre

6)     Arzu Arslan

7)     Feride Ay

8)     Ecenur Sevilen Şengöz

9)     Aylin Çalışkan

10)  Özge Çimen

11)  Ayşe Mehtap Karslı

12)  Tenzile Bircan

13)  Belgin Ergen

14)  Menşure Yılmaz

15)  Ayşegül Turan

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

5'inci kattan düşen inşaat işçisi öldü

5'inci kattan düşen inşaat işçisi öldü