25 Şubat 2021 Perşembe

AK Partili Meclis Üyesi’nden CHE’li onurlu duruş paylaşımı!

AK Partili Meclis Üyesi’nden CHE’li onurlu duruş paylaşımı!

Bar esnafına ruhsat önergesi veren ve daha sonra disipline verilen İzmit Belediye Meclisi’nin AK Partili üyesi Engin Uçar bugün istifa etti. Uçar’ın sosyal medya hesabından Latin Amerikalı devrimci Che Guevera’lı “onur duruşu” paylaşımı ise dikkatlerden kaçmadı

19 Ocak 2021 Salı 23:27 Siyaset

İzmit’teki tramvay inşaatı sırasında iki bar esnafının da iş yerleri yıkılmıştı. Bu esnaflar, aynı bölgede başka bir yer kiralayarak, başvurularını yapmış, ilgili devlet kuruluşlarından aldıkları olur yazısı sonrası  ruhsat için İzmit Belediyesi’ne başvurmuştu. Yaklaşık bir yıl önce ise İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, meclis toplantısında bu konuyla ilgili bir önerge sunmuş fakat bu önerge AK Partili ve MHP’li meclis üyelerinin reddetmesi sonrası geçmemişti.

ENGİN UÇAR ŞAŞIRTI

İzmit Belediyesi’nin son meclis toplantısında ise sürpriz bir gelişme yaşandı. Kendisi de esnaf olan AK Partili Meclis Üyesi Engin Uçar, pandemi döneminde esnafın da perişan olduğunu belirten bir konuşma yaptıktan sonra bu iki bar esnafının ruhsatı için bir önerge verdi. Önergeye AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Soydabaş da çekimser kalarak dolaylı destek oldu. Önerge oy çokluğuyla geçerken, toplantı sonunda Engin Uçar ile AK Partili Meclis Üyesi Hayrettin Ünlü arasında hakarete varan tartışmalar yaşandı.

DİSİPLİNE VERİLDİLER

Sonrasında ise AK Parti İzmit İlçe Başkanlığı, bu önergenin geçmesine direkt ve dolaylı olarak neden olan meclis üyelerinin ihraç talebiyle disipline verileceğini duyurdu. Disiplin süreci devam ederken AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Soydabaş görevinden istifa ettiğini duyurdu. Bugün ise bir istifa haberi de Engin Uçar’dan geldi. Yapılan açıklamada, "AK Parti İzmit Belediye Meclis Üyemiz Engin Uçar, gördüğü lüzum üzerine görevinden istifa etmiştir. Yerine yedek meclis üyemiz Hüseyin Alyüz göreve başlayacaktır. Bilgilerinize sunarız" denildi.

ONURLU DUŞUR

Engin Uçar istifasının yayımlandığı gün sosyal medya hesabından ilginç bir paylaşım yaptı. Uçar’ın Küba devriminin liderlerinden Ernesto Che Guevera’nın, “Bir insanın yaşayıp yaşamadığını, atan nabzından değil; onurlu duruşundan anlarsınız” sözünü ve fotoğrafını paylaşması oldukça ironik bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kocaeli'ye 30 yeni ambulans

Kocaeli'ye 30 yeni ambulans