30 Mayıs 2020 Cumartesi

Akar, AKP'li vekillere yüklendi: Meclis'e hoş geldiniz

Akar, AKP'li vekillere yüklendi: Meclis'e hoş geldiniz

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Meclis'te önceki gün Emine Zeybek’in dün de İlyas Şeker’in söz alarak İzmit Belediye Başkanı Hürriyet'i eleştiren konuşmalarını hayretle karşıladığını belirten Akar, "Meclis'e hoş geldiniz" dedi

30 Mayıs 2019 Perşembe 12:37 Siyaset

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, TBMM’de iki gündür söz alıp İzmit Belediye Başkanı'nı eleştiren ve suçlayan AKP milletvekillerine sert sözlerle yüklendi. Meclis'te önceki gün Emine Zeybek’in dün de İlyas Şeker’in söz alarak konuşmasını hayretle karşıladığını belirten Akar, "Meclise hoş geldiniz" dedi.

BUGÜNE KADAR NEREDEYDİNİZ

Akar Meclis'te söz alarak her iki vekile de cevap verdi. Meclis konuşması sonrası açıklama da yapan Akar, AKP Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek ve İlyas Şeker’in bugüne kadar Kocaeli’de yaşayan vatandaşların sorunlara kayıtsız kaldıklarını belirterek şunları söyledi: "Fabrikalar kapandı yüzlerce emekçi işsiz kaldı sesleri çıkmadı, taş ocaklarına ile kenti yaşanmaz hale getirdiler vatandaş buna direndi sesleri çıkmadı. Esnaf kepenk kapattı sesleri çıkmadı. Kandıra yolu ölüm yoluna döndü sesleri çıkmadı. Dilovası Kanser Ovası oldu sesleri çıkmadı. Şimdi maden bulmuş gibi İzmit Belediyesi'nde işçi kıyımı var diyorlar. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet sürgün yaptı diyorlar. Ne yapmış Başkan İzmit Belediyesi'nden alıp başka bir kente mi başka bir ilçeye mi göndermiş. Hayır yine İzmit Belediyesi'ne bağlı bir kurumda görevlendirme yapmıştır" dedi. Bugün Büyükşehir'de değişimi yine kendi partilerinin yapmasına rağmen görevlendirmelerin olacağı ve bazı çalışanlarla yolların ayrılabileceğinin altını çizen Akar, "Her Başkan bunu yapabilir" dedi.

KENDİ İCRAATLARINIZA BAKIN         

Akar, AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker’in konuşmasına değinerek, "İlyas Şeker bir belge sundu bana, bir belediye başkan yardımcısının sürüldüğüne ve mobbing uygulandığına dair. Belge 27.05.2019 yani iki gün önceki tarihli bir belge. Bir insanın sürülmesi için ya başka bir ülkeye gitmesi ya başka bir kente gitmesi ya da başka bir ilçeye gitmesi gerekir ama burada baktığımız zaman görevlendirme yazısında aynı ilçe içerisinde belediyenin bir birimine yollandığı ifade ediliyor, ki burada bir sürülme olayı yok. İkincisi, belediye başkanımız tam iki ay önce belediye başkan yardımcılarını toplayarak, daha önce on beş yıllık bir siyasi iktidarın belediye başkanlarını toplayarak onlara kendi arzularıyla başka bir kurum bulabileceklerini aksi takdirde kendileriyle bu görevi sürdüremeyeceğini ki doğaldır üst yönetimlerin de kendi kadrosuyla çalışması gayet doğaldır" dedi.

SÜRGÜNÜ İYİ BİLİRLER

2004 yılında AKP’nin Büyükşehir Belediyesi'ni devralması ile yaşanan sürece dikkat çeken CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, "Bu işleri AKP iyi bilir. Mobbing, sürgün nasıl olur en güzel kendileri yapmıştır. Büyükşehir'de göreve gelir gelmez Kartepe'de ikamet edeni Çayırova’ya, Eşme'de ikamet eden çalışanı Darıca’ya süren, müdüründen işçisine kadar kadrolaşan zihniyet bugün kalkmış maden bulmuş gibi yalan yanlış bilgilerle algı yapmaya kalkıyor. İzmit Belediyesi'nde hakkı ve layıkıyla çalışan emekçilerin asla işlerine aşlarına karşı bir şey olmayacağını Fatma Hanım’ın Başkan olacağı süreçte görecekler" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

bülent tamer

31 Mayıs 2019 Cuma 11:17

önce aynaya baksınlar. 17 senede vasıflı donanımlı olan chp veya inlarin beynine uymayanlari ya cikardilar ya surundurduler.sayin başkanımız fatma kaolan hürriyet dogru dürüst izmitliler icin çalisan lafima dikkat edin namuslu haysiyetli onurlu bir hanimnefendi kizimizdir.nokta

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Hürriyet’ten çalışanlara maaş müjdesi

Hürriyet’ten çalışanlara maaş müjdesi