11 Ağustos 2020 Salı

Akar: Ne zaman müjde deseler zam yağmuru başlıyor

Akar: Ne zaman müjde deseler zam yağmuru başlıyor

CHP PM Üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın daha önceki sözlerine atıfta bulunarak, "Ne zaman vatandaşa müjde ve sürpriz var deseler, vatandaş zam yağmuruna tutuluyor" dedi.

01 Ekim 2019 Salı 10:40 Siyaset

CHP PM Üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar bugün itibari ile elektriğe gelen yüzde 14,9 zam sonrasında sadece 1 yılda elektriğe yüzde 60 zam yapıldığını vatandaşın her geçen gün zamlarla ezildiğini söyledi. Akar yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın daha önceki sözlerine atıfta bulunarak, "Ne zaman vatandaşa müjde ve sürpriz var deseler vatandaş zam yağmuruna tutuluyor" dedi.

1 YILDA ELEKTRİĞE YÜZDE 60 ZAM

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Aralık 2018'de AKP Grup toplantısında yapmış olduğu konuşmayı hatırlatan Akar, "O gün kalkıp vatandaşa yılbaşında müjde deyip yüzde 10 indirim sözü verenler yılbaşı sonrası 1 Ocak 2019 tarihinde elektrik dağıtım şirketlerine yüzde 27 indirim sağlayarak 5 Milyarlık bir kıyak yaptılar. Daha sonrasında ne oldu? Vatandaşa doğalgazda indirim, elektrikte indirim dediler, elektriğe 1 yılda yüzde 60 doğalgaza yüzde 50 zam yapıldı.

ZAM YAĞMURU DURMUYOR

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Erdoğan’ı örnek alan Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın yerel seçimler öncesinde vatandaşlara seçim sonrasında sürprizlerimiz olacak sözlerinin sadece zamdan ibaret olduğunu belirterek, yerel seçimler sonrasında doğalgaza yüzde 32, elektriğe yüzde 30, çaya yüzde 30, şekere yüzde 16 zam yapıldığını söyledi. Defalarca ekonomik paketlerin açıklandığına dikkat çeken Akar, paketlerde getirilen yeni sistemin de sadece zamlardan ibaret kaldığını belirterek, "Uçuşa geçeceğiz diyerek milletten yetki aldılar geldiğimiz noktada sadece zamlar uçuşuyor ve tablo her geçen gün vatandaş için ağırlaşıyor" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

TIR'da 2 milyon TL'lik gümrük kaçağı eşya yakalandı

TIR'da 2 milyon TL'lik gümrük kaçağı eşya yakalandı