05 Haziran 2020 Cuma

Akar, Yılmaz'a yüklendi: Aynı zarfın içinden nasıl tavşan çıkardınız!

Akar, Yılmaz'a yüklendi: Aynı zarfın içinden nasıl tavşan çıkardınız!

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, AKP Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz’a yüklendi. Seçimlerin ‘Tam kanunsuzluk’ nedeniyle iptal edilmediğin altını çizen Akar, “Akif kardeşim seni bu konu ile ilgili bilgilendirdikten sonra, senden tek bir şeyi açıklamanı bekliyorum. Aynı zarfın içinden nasıl tavşan çıkardınız” dedi

08 Mayıs 2019 Çarşamba 12:54 Siyaset

AKP Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz ise sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak İstanbul seçiminin iptal edilmesini eleştiren CHP’lileri hedef almıştı. Yılmaz, “CHP’lilerin ve avanelerinin dilinde bir mağdur edebiyatı aldı başını gidiyor. YSK’nın tekrar seçim kararıyla güya mağdur edilmişler. 1 Nisan sabahında YSK’yı en güvendikleri kurum olarak gördüklerini söyleyenler, Hak, Hukuk, Adalet diyenler, Hukukun kararı istedikleri gibi çıkmayınca YSK’yı Çete ilan ederek üyelerine en ağır hakaretlerle saldırıyorlar. CHP’nin dilinde mağdur edebiyatı, hakaret, küfür zirvede. İstanbul’da seçim tam kanunsuzluk gerekçesiyle yenilenecek. Yani tekrar sandık kurulacak” demişti.

HAYDAR AKAR KONUŞTU

Yılmaz’ın bu açıklamalarına tepki gösteren CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ise “Senden tek bir şeyi açıklamanı bekliyorum.. Aynı zarfın içinden nasıl Tavşan çıkardınız” diye yanıt verdi.  Akar’ın açıklaması şöyle: “6 Mayıs 2019 ; Sanırım bu tarihi hiç kimse unutmayacak. 6 Mayıs 2019 tarihi YSK ve Türk demokrasi tarihi için kara bir leke olarak hatırlanacaktır. Toplumun tüm kesimleri bu mübarek ayda Kul Hakkının yendiğini düşünürken, AKP Milletvekillerinin talimat verdikleri YSK'nın kararını dahi okumadan açıklama yaptığını görüyoruz.

BABANIZIN İZİNDE...

Kocaeli AKP Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, sosyal medya da bir şeyler paylaşmış. Hiç bir şey bilmeden kesinlikle bir şeyler bildiğini düşünen bu arkadaşım hukuktan ve tarihten de bahsetmiş. Öncelikle Akif kardeşim, bugün Milletvekili olma onurunu CHP tarihinine borçlu olduğunu, darbe ve mağdur edebiyatı ile babanın izinden gittiğini hep birlikte görüyoruz.

TAM KANUNSUZLUK DEĞİL...

İstanbul da yeniden seçim kararına ilişkin de bu arkadaşımız “Tam Kanunsuzluk” nedeni ile seçimlerin olacağını belirtmiş. YSK'nın bir sayfa da açıklamış olduğu seçim yenilemesi kararında ' Bir kısım sandık kurullarının, kanuna aykırılık oluşturduğu ve bunun seçim sonucuna müessir olduğu' gerekçesi ile seçimlerin yenilenmesi kararı alınmıştır. Şimdi Akif kardeşim seni bu konu ile ilgili bilgilendirdikten sonra, senden tek bir şeyi açıklamanı bekliyorum. Aynı zarfın içinden nasıl tavşan çıkardınız !!!”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Ulaşım Park’ta grev kapıda!

Ulaşım Park’ta grev kapıda!