21 Şubat 2020 Cuma

AKP, İzmit halkından intikam mı alıyor?

AKP, İzmit halkından intikam mı alıyor?

CHP İzmit İlçe Örgütü yaptığı açıklamada AKP'nin Derince ve Başiskele'de yaptığı farklı uygulamalarla İzmit halkını cezalandırdığını söyledi.

25 Eylül 2019 Çarşamba 10:56 Siyaset

AKP'nin İzmit Belediyesi'nde belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in araç alımını engellemesi ve Derince, Başiskele gibi ilçelerde kendi belediyelerindeki ilçelerde araç alımı için başkanlara yetki vermesi üzerine CHP İzmit İlçe Örgütü açıklama yaptı.

FARKLI TAVIR VAR

CHP adına açıklamayı yapan ilce sekreteri Arda Başaran: "Tüm kent kamuoyunun malumu olduğu üzere belediyelerde kullanılan hizmet araçlarının satın alınması konusunda AKP yani Cumhur İttifakı grubu ilçelere göre farklı tavırlar sergileyerek kendisi ile çelişmeye devam etmektedir.

DİĞER İLÇELERDE KAMU YARARI MI VAR?

İzmit için kredi kullanımının Kamu zararı oluşturacağını iddia ederek onay vermeyen AKP grubu, Derince ve Başiskele gibi ilçelerde kendi teklifleri ile araç alımı için kredi alınmasına yönelik kararları meclisten geçirmiştir. İzmit'te AKP'ye göre Kamu zararı olan bir faaliyet, diğer ilçelerde Kamu yararı mı sağlamaktadır ?

İZMİT HALKINDAN İNTİKAM ALMA

AKP açık açık İzmit halkını cezalandırmaya yönelik bir tavırda olduğunu net bir şekilde göstermiştir. İzmit'te AKP'ye belediye başkanlığını vermeyen İzmit halkından intikam alma, işleri yokuşa sürerek hizmetlerden yoksun bırakma zihniyeti ile gözleri kör olmuştur. Diğer ilçelerde onay verdikleri konuları İzmit'te reddetmeleri bu intikam duygularının fiili yansımasıdır.

NEFRET BELEDİYECİLİĞİ

Seçim döneminde o çok kullandıkları Gönül belediyeciliği söylemi sadece başkanlıkları kazandıkları durumlarda mı geçerlidir ? Meclis üyelerinin GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ hususunda duyguları yok mudur ? Halka hizmet noktasındaki sorumlulukları KİN ve NEFRET BELEDİYECİLİĞİ çizgisinde mi devam edecektir ?  AKP ve Cumhur İttifakı Meclis grubu İzmit halkını cezalandırmaya yönelik siyasetinden bir an önce vazgeçmelidir. Aksi takdirde, adım attıkları her sokakta, olayların farkında olan duyarlı İzmit halkının tepkileri ile karşılaşacakları aşikardır."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

"Hürriyet aldığı oylara ihanet etti"