24 Ocak 2021 Pazar

Akpınar, Aygün’e seslendi: Bu olanaklardan yararlanın

Akpınar, Aygün’e seslendi: Bu olanaklardan yararlanın

Derince Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Erhan Akpınar, bir basın açıklaması yaparak, belediyenin ne kadar borcu olduğunu, bu borçların ödenmesinde nasıl bir yöntem izleneceğini sordu

15 Aralık 2020 Salı 13:43 Siyaset

Derince Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Erhan Akpınar, bir basın açıklaması yaparak, belediyenin ne kadar borcu olduğunu, bu borçların ödenmesinde nasıl bir yöntem izleneceğini sordu? Akpınar’ın açıklaması şöyle: "Cumhuriyet Halk Partisi Derince Belediye Meclis Üyeleri olarak belediyemizin kamuya ne kadar borcu olduğunu bilmek istiyoruz. 27 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazetede yayınlanmış olan bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin 7256 Sayılı Kanun Tebliği kapsamında bir başvurunuz var mı? Öğrendiğimiz kadarıyla geçmişe dönük kamu ödemeleri hiç yapılmamıştır.

ÖDEME PLANI

Derince Belediyesinin kamuya ne kadar borcu olduğu bilinmemektedir. Bu güne kadar ki aflardan ve yapılandırmalardan hiç faydalanılmamış, kamu borçlarının ödenmesi konusunda bir irade ortaya konulmamıştır. Buradan Zeki Aygün’e sesleniyoruz; AKP’li belediyelerin yanlış projeleri ve uygulamamaları nedeniyle Derince gelişememiş bir kasaba görünümündedir. Bir de bunun üzerine biriktirdiğiniz kamu borçları Derince Belediyesinin sırtında yüktür. Derincelilere yapacağınız en büyük iyilik, israf ve lüksten tasarruf edip bu borçları ödeme planını hayata geçirmenizdir.

BİZLERİN HAKKI VAR

Bu yapılandırma ve faiz indirimi olanaklarından faydalanarak bu borçları kapatmanızı Derince Belediyesinin yükünü hafifletmenizi talep ediyoruz. Yapılacak bu borç ödeme planlamasında Cumhuriyet Halk Partisi sizlere destek olacaktır. Bizlere ve kamuoyuna kamu kurumlarına ne kadar borç olduğunu ve ödeme planını bir an önce açıklamanız şeffaflık gereğidir. Bu faiz indirimi ve borç yapılandırma olanaklarında kamu yararı olduğu açıktır, bu olanaktan Derince Belediyesi ve Derince halkıda faydalanmalıdır. Bunu bilmeye Derincelilerin ve bizlerin hakkı vardır. Bu konunun takipçisi olacağımızı bilmenizi istiyoruz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Muhtar Yakup Koçver de koronaya yakalandı

Muhtar Yakup Koçver de koronaya yakalandı