29 Kasım 2020 Pazar

Akpınar, Aygün’e yüklendi: Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış!

Akpınar, Aygün’e yüklendi: Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış!

Derince Belediye Meclisi CHP Grup Sözcüsü Erhan Akpınar bir basın açıklaması yaparak Belediye Başkanı Zeki Aygün’e yüklendi

08 Ekim 2020 Perşembe 14:50 Siyaset

Derince Belediye Meclisi CHP Grup Sözcüsü Erhan Akpınar bir basın açıklaması yaparak Belediye Başkanı Zeki Aygün’e yüklendi. Akpınar’ın açıklaması şöyle: ‘’Derince Belediyesi’nin son meclis toplantısında yaptığımız eleştiriler sonrası Belediye Başkanı Zeki Aygün, yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış gibi ‘Cumhuriyet Halk Partisi geçmişine bakın’ diyerek bizlere geçmişte yaşananları hatırlamamızı önermiştir.

SATA SATA BİTİREMEDİNİZ

Ben de dönüp Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve geçmişimize baktım. Orada emperyalizme diz çöktüren Kuvayi Milliyeyi gördüm. Yokluk içinde uluslararası emperyal ülkelerin talan edip bölüştüğü bir ülkeden aydınlık bir cumhuriyetin doğduğunu gördüm. Ülkenin her yanını aydınlatan, dünyada henüz bir örneği olmayan Köy Enstitülerini gördüm. Daha Avrupa’da birçok ülkede seçme seçilme hakları yokken ülkemin emektar kadınlarına verilen hakları gördüm. Nazilli’den Sarıkamış’a açılmış fabrikaları gördüm. Sata sata bitiremediğiniz şeker fabrikalarını gördüm. Kapatıp bacasını söndürdüğünüz SEKA’yı gördüm.

ÖNCE KENDİNİZİ SORGULAYIN

Bahsettiğiniz yaşanan yolsuzluk ve rüşvet olaylarına da gelince; yakın  geçmişte Yalova Belediyemizde ülkemize örnek olacak bir durum yaşanmış ve Belediye Başkanımız yaşanacakların neye mal olacağını bilerek kendisi şikayetçi olmuş ve bu haksız kazancın ve rüşvetin adli makamlara ulaşmasını bizzat kendisi sağlamıştır. İSKİ skandalına da değinmek istiyorum. Bu skandalla ortaya çıkan yolsuzluk ve rüşvet olayları nedeniyle partimiz ağır bedeller ödemiştir.  Sorumlular yargılanmış ceza almıştır. Hiç kimse kayırılmamış kollanmamıştır. Ama unutulmasın ki hiç biri de banka genel müdürlüklerine, büyük elçiliklere atanmamıştır. Bu iktidar döneminde ise ayakkabı kutularında para istifleyenler, çikolata kutusunda rüşvet alanlar itibarını taçlandırmıştır. Bunun için diyorum ki, bize geçmişinize bakın diyenler önce kendilerine baksın ve sonrasında bizleri sorgulasın.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

27 EBA Erişim Noktası, öğrencilerin hizmetinde

27 EBA Erişim Noktası, öğrencilerin hizmetinde