19 Haziran 2019 Çarşamba

Ali Korkmaz, yakın takibe alındı

Ali Korkmaz, yakın takibe alındı

İzmit Belediye Başkan Aday Adayı Ali Korkmaz’ın temayül yoklamasından sonra genel merkez tarafından daha detaylı araştırıldığı öğrenildi

21 Kasım 2018 Çarşamba 16:38 Siyaset

AK Parti’de belediye başkan adaylarının açıklanmasına artık an meselesi olarak bakılıyor. Genel Merkez kaynaklı haberlere göre hafta sonunda 40 il ve ilçelerinde belediye başkan adaylarının kimler olacağı açıklanacak. İlimizde en çok merak edilen, 3 dönemi dolduran Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun göreve devam edip etmeyeceği. Uzun süredir sessizliğini koruyan ve adaylık sorularını yanıtsız bırakan Karaosmanoğlu’nun koltuğu devredeceği söylentileri iyiden iyiye artarken, adaylar arasında Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve Antalya Valisi Münir Karaloğlu gösteriliyor.

İZMİT’TE MERAK KONUSU

Öte yandan Büyükşehir kadar, İzmit’e de gösterilecek aday merak konusu. İzmit Belediye Başkanı Doğan, Büyükşehir’e aday gösterilmese bile görevi bırakacağını açıklamıştı. Doğan’ın yerine gelecek en güçlü aday olarak AK Parti İzmit İlçe eski başkanı Ali Korkmaz gösteriliyor. İzmit’in yerlilerinden olan ve sosyal demokrat çevreden de destek gören Korkmaz’ın, genel merkez kriterlerinin hepsine uyduğu belirtiliyor. Korkmaz’ın temayül yoklamasından sonra genel merkez tarafından daha detaylı araştırıldığı gelen bilgiler arasında.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Osman boynukara

22 Kasım 2018 Perşembe 15:07

Izmite Hasan Ayaz yakışır hem çalışkan hem sevilen bir insan.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kocaeli'deki iki firmaya ihale yasağı

Kocaeli'deki iki firmaya ihale yasağı