19 Şubat 2019 Salı

Andız ve ekibi gençlerle buluştu

Andız ve ekibi gençlerle buluştu

CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız yönetimiyle birlikte Gebze, Darıca ve Çayırova İlçe Örgütleri'ni gezdi

10 Şubat 2018 Cumartesi 17:14 Siyaset

CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız kongre ve son olarak Gençlik Kolları Kurultayının bitiminin ardından, il yönetim kurulu üyeleri ve Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı MYK üyesi Gökhan Orhan ile birlikte batı bölgesindeki gençlerle bir araya geldi. Gebze, Darıca ve Çayırova İlçe Örgütlerini ziyaret eden Andız ve beraberindekiler birlik ve beraberlik mesajı verdi.

PARTİYE KATKISI OLACAK HERKESE KAPIMIZ AÇIK

"Kongrelerimizi ve kurultay sürecimizi bitirdik" diyerek sözlerine başlayan CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, “Artık kongre defterini kapatmamız gerekiyor. Kavgaları, küslükleri bir kenara bırakmamız gerekiyor. Bu partiye katkısı olacak herkese kapımız açıktır” dedi. Kocaeli gençliği olarak birlik ve beraberlik içinde olursak neleri başarabileceğimizi gösterdik diyen Andız, “10 yıl sonra Ankara’da Gökhan Orhan kardeşimizi MYK da bizi temsil ediyor. Birlik ve beraberlik açısından, temsiliyet açısından Kocaeli’nin sıkıntısı vardı. Bu sıkıntıyı giderdik. Bu Kocaeli gençliğinin başarısıdır” diye konuştu. Andız son olarak kongrede söz verdiği Siyaset sempozyumu, yerel yönetimler sempozyumu ve Mayıs ayında büyük gençlik şöleni projelerinin çalışmalarının başladığını belirtti.

CUMHURİYET TEMELLERİ CİDDİ ANLAMDA SARSINTIDA

Son süreçte Kocaeli’de bir güç oluştuğunu söyleyen Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı MYK üyesi Gökhan Orhan, “Kocaeli’de ciddi anlamda gençlik gücü oluştu. Bu seli çığa nasıl dönüştürürüz onu düşünmemiz lazım. Bizler partiliyiz. Destekleyip, desteklememek önemli değil. İsimler değişir baki olan kurumsallıktır. Dargınlık küskünlük olmamalı.” dedi. Önümüzdeki sürecin çok zor olduğunu dile getiren Orhan, “2019 süreci var oluş yok oluş sürecidir. Cumhuriyet temelleri ciddi anlamda sarsıntıda. Kör edilmeye çalışılan, sorgulamayan bir toplum yaratılmaya çalışılıyor. Özellikle de gençler ve kadınlar üzerinde yapılıyor. Bu yüzden şimdi birlik olma zamanı. Kimse kimseden davet beklemesin. Omuz omuza tek yürek halinde çalışma zamanı “diye konuştu. Orhan son olarak, “Telefonum 24 saat açık. Projeler anlamında, fikirleriniz, önerileriniz, düşünceleriniz bizim için önemli. Her zaman yanınızdayım” dedi.

BAŞARILI ÇALIŞMALARA İMZA ATACAĞIZ

İlçe örgütlerindeki gençlerin il yönetiminden beklentilerinin neler olduğunu soran Gençlik Kolları İl Sekreteri Yiğit Timur, “İl Kurulu olarak her zaman sizlerin yanındayız. Önerileriniz, beklentileriniz bizler için önemli. Bundan sonra da sık sık bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunacağız. Hepimiz henüz yolun başındayız. Yaptığımız bu ilçe ziyaretlerinin ilk aşamada kimin ne istediğini tespit etmek  açısından önemli olduğunu düşünüyorum. Birlikte başarılı çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

GENÇLİK ÇALIŞTAYI İSTEDİLER

Konuşmaların ardından söz olan gençler İl Başkanı Emre Andız, İl yönetim Kurulu ve Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı MYK üyesi Gökhan Orhan’a fikirlerini aktardılar. İlk olarak parti için her şeyi göze alan arkadaşlarının emeklerinin önemsenmesini isteyen CHP’li gençler, “Yapılacak olan programlar batı ve doğu yakası birleştirilerek homojen olarak yapılmalı. Kaynaşma bir olma açısından bu önemli. En kısa zamanda komisyonlar kurulmalı. Gençlere parti içi eğitim verilmeli ve en önemlisi Kocaeli’de bir Gençlik Çalıştayı yapılması gerekir “ dediler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Gökçe ve Doğan arasında gerginlik

Gökçe ve Doğan arasında gerginlik