22 Eylül 2019 Pazar

Andız: Zeybek'i İzmit sokaklarında yürümeye davet ediyorum

Andız: Zeybek'i İzmit sokaklarında yürümeye davet ediyorum

CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, önceki gün gerçekleşen Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i eleştiri yağmuruna tutan AK Parti Kocaeli Milletvekili ve MKYK Üyesi Av. Emine Zeybek’e sert tepki verdi.

01 Haziran 2019 Cumartesi 14:52 Siyaset

Önceki gün gerçekleşen Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda yaptığı açıklamalarla, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'i eleştiri yağmuruna tutan AK Parti Kocaeli Milletvekili ve MKYK Üyesi Av. Emine Zeybek’e ilk tepki CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız’dan geldi. Andız, “Meclis kürsüsündeki varlığını yeni öğrendiğimiz AKP Milletvekili Emine Zeybek ' i İzmit’in Kocaeli’nin sokaklarında yürümeye davet ediyorum" dedi.

BELEDİYELERİ AİLE ŞİRKETLERİNE ÇEVİRMİŞLER

AKP Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek'in İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ile ilgili Meclis kürsüsünden yaptığı ilk konuşmasında ortaya attığı asılsız iddiaları hep birlikte takip ettik diyen CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, “Saray’dan aşağıya gelen rant düzenini yerelde de devam ettiren AKP belediyeleri, neredeyse aile şirketleri haline getirmiştir. İzmit’in sokaklarında, Yenidoğan’da, Kuruçeşme’de, Serdar’da, Paşa’da bu kadar işsiz genç varken AKP kadrolarının kendi yakınlarına iş vermesi hangi vicdanın kabul edebileceği bir durumdur” diyerek tepkisini dile getirdi.

MECLİS KÜRSÜSÜNDE VARLIĞINI YENİ ÖĞRENDİK

İzmit Belediyesini kaybettiklerini anlayan AKP'nin yaptığı son gün kadrolaşmalarının savunulacak bir tarafının olmaması gerektiğini dile getiren Andız, “Meclis kürsüsündeki varlığını yeni öğrendiğimiz AKP Milletvekili Emine Zeybek ' i İzmit’in, Kocaeli’nin sokaklarında yürümeye davet ediyorum ki, bu kentin sokaklarında işsiz olan gençleri görsün onlarla karşılaşsın ve akraba kıyağına da Kocaeli halkının nasıl baktığını yerinde değerlendirebilsin" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Parkın yanına moloz ve atık dökülmesine mahalleliden tepki

Parkın yanına moloz ve atık dökülmesine mahalleliden tepki