16 Aralık 2018 Pazar

  • 5,364 TL
  • 6,066 TL
  • 214,26 TL
  • 90.529

Ayaz: CHP ve SP'nin masadan kaçması doğru değil

Ayaz: CHP ve SP'nin masadan kaçması doğru değil

Kentimizdeki siyasi partilerin İzmit ilçe başkanları bugün ilk kez bir araya gelirken AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, toplantıya katılmayan CHP ve SP için "Bu masalarda daha çok olmaları gerekirken onların kaçması bence doğru değil” dedi

10 Mart 2018 Cumartesi 12:25 Siyaset

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından her ay toplanma kararı alan siyasi partilerin İzmit ilçe başkanları bugün ilk kez bir araya geldi. İlk olarak AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz’ın ev sahipliğinde Seka Sahil Restoran’da düzenlenen toplantıya MHP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz, DSP İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım, BBP İzmit İlçe Başkanı Sezgin Özmen ve DP İzmit İlçe Başkan Vekili Nail Baki katıldı. CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ve SP İzmit İlçe Başkanı Yusuf Kaçar’ın parti kararı gereğince toplantılara katılmayacakları öğrenildi.

FAYDALI OLACAĞINA EMİNİM

Toplantının ev sahipliğini üstlenen AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, “Milli birlik ve beraberlikten bahsetmemiz gerektiği zamanda bu zamana kadar bir araya gelen il başkanlarımızın ardından biz de ilçe başkanları olarak bir araya geliyoruz. İzmit’in gelişmesi ve büyümesi adına arkadaşlarımızla istişare etmenin önemini biliyoruz. Bu noktada da meselelerimizi hep beraber konuşacağız. Bu toplantıların çok faydalı olacağına eminim. Hem İzmitimiz için hem ülkemiz için hayırlar getirmesini diliyorum" dedi. Ardından konuşan MHP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz, “Biz İzmit’i seviyoruz. Eğer İzmit için mücadele edeceksek bu masanın faydası büyük olacaktır. İzmit için ne yapabiliriz konusunu bu masada konuşacağız” dedi.

BU ARALAR BİR MASA SIKINTISI VAR

Ardından konuşan DSP İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım, “İzmit için en iyisini yapma noktasında doğru kararlar almak istiyoruz. Bizler bu ilçenin sesi olmak için burada oturuyoruz. Bu aralar bir masa sıkıntısı var. Tartışma konusu oldu. Örnek alacaksak İzmit Belediyesi’nin meclisinde de farklı siyasi partiler aynı salonda birlikte oturuluyor. İzmit için doğru kararlar almak adına bizde birlikte oturacağız. Toplum için birlikte yaşıyoruz. Eğer toplum için yararlı faydalı bir şeyler yapacaksak bir araya gelmeliyiz. Kaçarak olmaz. Eğer kaçarsanız faydalı işler yapamazsınız. Kendine güveniyorsan her türlü ortama girip kendi mücadeleni yapabilirsin. Hepimiz farklı düşüncelerdeyiz. Doğru olan konularda bir araya geleceğiz. Yanlışlara hep birlikte hayır diyeceğiz” şeklinde konuştu.

İSTİŞARE YAPAN YANILMAZ

DSP İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım’dan sonra sözü alan Demokrat Parti İzmit İlçe Başkanı Vekili Nail Baki “Bildiğiniz gibi Demokrat Parti bu ülkenin her taşında emeği olan bir partidir. Biz İzmit kenti için bir takım fikirlerimizi söylemek istiyoruz. İstişare yapan yanılmaz demiştir atalarımız. Önümüzde seçim süreci var. Seçimlere kadar birlikte İzmit’in sorunlarını çözeceğiz. Bu birlikteliğin beraberliğin ülke genelinde de sağlanmasını temenni ediyoruz. AK Parti’nin içinde de geçmişte bizim partimizde olan arkadaşlarımız var. Hasan bey de bizim partimizdeydi umarız en kısa zamanda eski partisine döner” ifadelerini kullandı. Büyük Birlik Partisi İzmit İlçe Başkanı Sezgin Özmen ise “İzmit’in sıkıntıları ve sorunları var. Her ne kadar ayrı pencerelerden de baksak unutmamız gereken bir şey var. Yaşadığımız şehri güzelleştirmek bizim elimizde. İnşallah hep birlikte güzel işlere imza atacağız” dedi.

BİRBİRİMİZE SELAM VERİYORUZ

Ardından AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, "SP ve CHP’yi masaya davet ettiniz mi?" sorusuna yönelik “Saadet Partisi’ni ziyaret ettik. Biz masaya davet ettik. Kendileri aldıkları karar gereği katılmayacaklarını belirttiler. Biz bundan sonra Saadet Partisi İl başkanını il başkanları masasına, ilçe başkanını ise bizim masamıza bekliyoruz. Aynı şehirde yaşıyoruz. Sokağa çıktığımızda birbirimize selam veriyoruz. Burada da bir araya gelmemiz gerekir” dedi. Devamında Ayaz, “CHP İzmit İlçe Başkanını da aradım. Kendisi en başından beri şartlardan bahsediyor. O saydığı şartlar bu masada çözülecek şartlar değil. Şart koymak kolaydır. Önemli olan üzüm yemek bağcıyı dövmek değildir. Mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır. CHP Atatürk’ün partisidir. Bu masalarda daha çok olması gerekirken onların kaçması bence doğru değil” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

O belediye başkanının lüks aracına haciz mi geldi?

O belediye başkanının lüks aracına haciz mi geldi?