24 Ocak 2021 Pazar

Başkan Yıldızlı’dan tepki: Algı operasyonu trajikomik hal almış!

Başkan Yıldızlı’dan tepki: Algı operasyonu trajikomik hal almış!

İzmit Belediyesi 2019 Sayıştay Raporu’nda yer alan geçmiş dönem AKP’li belediye başkanı Nevzat Doğan imza attığı usulsüz atamaların mevcut belediye başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet döneminde yapılmış gibi yansıtılmasına CHP İl Başkanı Harun Özgür Yıldız’dan geldi

19 Aralık 2020 Cumartesi 15:31 Siyaset

Yerel yönetimlere ait 2019 Sayıştay Raporları’nın açıklamasının ardından Kocaeli’deki CHP’ye ait tek belediye olan İzmit Belediyesi’ne yönelik başlatılan algı operasyonuna tepkiler gecikmedi. İzmit Belediyesi’nin geçmiş dönemdeki AKP’li belediye başkanı Nevzat Doğan’ın 2019 seçimlerini kaybetmeden hemen önce yaptığı usulsüz atamalar daha önce de kent gündeminde oldukça konuşulmuştu.

BAŞKAN YILDIZLI TEPKİ GÖSTERDİ

Bugün açıklanan 2019 Sayıştay raporlarına yansıyan usulsüz atamaların tarihleri açıkça belirtilmesine rağmen yapılan bazı haber ve sosyal medya paylaşımlarında CHP’li İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet döneminde yapılmış gibi yansıtılması tepkilere yol açtı. Algı operasyonuna ilk tepki CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı’dan geldi. Sayıştay raporlarını inceleyen Başkan Yıldızlı sosyal medya üzerinden şu açıklamayı yaptı:

ALGI OPERASYONU

“Kamuoyuna yansıyan İzmit Belediyesi Sayıştay Raporu’na ilişkin Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’in liyakatsiz, usulsüz atamalar yaptığına dair algı operasyonu trajikomik bir hal almıştır. Söz konusu atamaların tarihlerine bakıldığında bir önceki belediye başkanlığının döneminde gerçekleştiği ortadadır. Cumhuriyet Halk Partisi adayı olarak Fatma Kaplan Hürriyet 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen yerel seçimleri kazanmış ve 15 Nisan 2019 tarihinde resmi olarak mazbatasının verilmesi ile belediye başkanlığı görevine başlamıştır.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Başkan Ellibeş, teşkilat ziyaretlerini ihmal etmiyor

Başkan Ellibeş, teşkilat ziyaretlerini ihmal etmiyor