15 Ağustos 2020 Cumartesi

CHP, İsmet Çiğit’i mahkemeye veriyor

CHP, İsmet Çiğit’i mahkemeye veriyor

Bir kadın gazeteciye ağır hakaretler eden ve başka bir kadın gazeteciyi kriminalize etmeye çalışan “gazeteci” İsmet Çiğit’e tepkiler dinmiyor. Bu sefer de CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, Çiğit’i mahkemeye vereceklerini duyurdu

20 Eylül 2019 Cuma 22:19 Siyaset

Bir kadın gazeteciye ağır hakaretler eden ve başka bir kadın gazeteciyi kriminalize etmeye çalışan “gazeteci” İsmet Çiğit’e tepkiler dinmiyor. Bu sefer de CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, Çiğit’i mahkemeye vereceklerini duyurdu. Konuyla ilgili olarak Başkan Kaya’nın açıklaması şöyle: ‘’Kocaeli yerel basınından İsmet Çiğit konu ettiği bir yazısında kirli dilini Chp de aktif görev yapmış kadınlara çekinmeden uzatmış ve tüm Chp'li kadınları incitecek bir yazı kaleme almıştır.

Gözden düşmüş, oradan oraya savrulmuş sözkonusu kişinin yazdığı,

kendini bilmez ifadeleri ile "Mutlu Yıllar ÖZGÜR KOCAELİ" yazısını kaleme alan sözde yazar İsmet ÇİĞİT yazmış olduğu yazısında; "aktif örgüt görevi yapmış kaltaklar" çirkin ve ahlaksız ithamı ile kimi, nasıl, ne şekilde hedef göstermektedir?

SUÇ DUYURUSU

Burada gerek mensubu olduğumuz ve Cumhuriyet tarihinden bu yana ilkeleri ve yol arkadaşları belli olan CHP'ye bir sözlü saldırı mı hedeflenmekte, yoksa CHP içerisinde yer alan partililer mi zan altında bırakılmak istenmektedir? Bu konuya ilişkin öncelikle bahse konu cümleler TCK kapsamında suç unsuru barındırdığından gerekli suç duyurusunda bulunulacağını ve gururla takipçisi olacağımızı bildiririz. Önemle belirteceğimiz diğer husus ise; sözde yazarın kullanmış olduğu "erkek hegamonyasına ait" kadınları hedef olan, cinsiyetçi, sığ bakış açısını ise kınamakla beraber, kadınlara yöneltilen bu sözlü şiddetin son bulması için tepkilerinizi ve desteklerinizi bekleriz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

5 kişiyi pompalıyla yaralayan suç makineleri yakalandı!

5 kişiyi pompalıyla yaralayan suç makineleri yakalandı!