29 Mart 2020 Pazar

CHP İzmit kadınlarda 2 aday

CHP İzmit kadınlarda 2 aday

CHP İzmit İlçe Kadın Kolları Genel Kurulu, CHP il binasında gerçekleştirilecek. Mevcut Başkan Birgül Gök’ün aday olmadığı seçimlerde daha önce partinin çeşitli kademelerinde görev alan Mediha Satıcı ve  İzmit İlçe Kadın Kolları yönetiminde bulunan Sivil Toplum Örgütleri ve STK'lardan sorumlu Başkan Yardımcısı Gülhan Erbaş yarışacak

27 Şubat 2020 Perşembe 14:21 Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İzmit İlçe Kadın Kolları Genel Kurulu, CHP il binasında gerçekleştirilecek. Mevcut Başkan Birgül Gök’ün aday olmadığı seçimlerde daha önce partinin çeşitli kademelerinde görev alan Mediha Satıcı ve  İzmit İlçe Kadın Kolları yönetiminde bulunan Sivil Toplum Örgütleri ve STK'lardan sorumlu Başkan Yardımcısı Gülhan Erbaş yarışacak. 3 bin 79 üyenin oy kullanma hakkı bulunduğu kongrede son olarak genel merkezden gelen üye listesinde ismi bulunan üyeler oy kullanacak. Kongrede 10 artı 1 kişilik yönetim kurulu, 10 yedek yönetim kurulu ve 73 il delegesi belirlenecek. Saat 14.00’te başlayacak olan kongrede çoğunluk sağlanamazsa, çoğunluğa bakılmaksızın saat 16.00 ve 18.00 saatleri arasında seçim yapılacak.

ÖNCELİĞİMİZ PARTİMİZİN İKTİDARI

Kongreyle ilgili konuşan adaylardan Mediha Satıcı, “Partimin çeşitli kademelerinde; mahalle delegeliğinden kadın kolları yöneticiliği ve ilçe yönetim kurulu üyeliğine kadar ihtiyaç duyulan her alanda parti neferi olarak çalıştım. Şimdi de edindiğim tecrübeler ışığında CHP İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanlığına adayım. Partimizin iktidarı için çalışmak en önemli önceliğimiz olacak. Demokrasi şöleni içerisinde gerçekleşecek olan kongremizde aday olan arkadaşıma da başarılar diliyorum” diye konuştu.

FARKLI BİR YÖNETİM ANLAYIŞI İLE

Bir diğer aday Gülhan Erbaş ise, “Her yönetim ve başkan adayı bir önceki yönetim ve başkanının devamı değildir. Ben kendi proje ve düşüncelerimi farklı bir yönetim anlayışı ile sergilemek adına çalışacağım. Kadınlarımızın hepsinin partiye karşı sorumlulukları bulunuyor. İzmit ilçe kadın kolları başkanı seçildiğim takdirde birlik, beraberlik ve sevgi içerisinde ayrıştırmadan, kutuplaştırmadan başarıyı yakalayarak CHP’nin iktidar yürüyüşünde İzmit kadın kolları olarak üzerimize düşen görevi layığı ile yerine getireceğim. Aday arkadaşıma kongrede başarılar dilerim” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bu halde trafikte ilerlediler

Bu halde trafikte ilerlediler