23 Mart 2019 Cumartesi

CHP sokağa indi: OHAL değil demokrasi istiyoruz

CHP sokağa indi: OHAL değil demokrasi istiyoruz

CHP İl Örgütü, OHAL’le karşı İzmit Sabri Yalım’da bir eylem gerçekleştirdi. Eylemde konuşan İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Türkiye’nin 81 ilindeki meydanlardan Ankara’daki saraylıları uyarıyoruz. Bizler OHAL değil demokrasi istiyoruz’’ dedi

16 Nisan 2018 Pazartesi 13:32 Siyaset

CHP Genel Merkezi bugün 81 ilde eş zamanlı oturma eylemi kararı almıştı. Bu karar doğrultusunda CHP Kocaeli İl Örgütü de bir eylem gerçekleştirdi. İzmit Sabrı Yalın Parkı’nda gerçekleştirilen eyleme Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, CHP İzmir milletvekili Kamil Okyar, İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, il ve ilçe yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

MEŞRUİYETİ YOK

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay şunları söyledi: “Ülkemizi tek adam rejimine dönüştürme amacıyla hazırlanan ve tarihe mühürsüz seçim olarak geçen 16 Nisan Referandumunun üzerinden tam 1 yıl geçti. 15 Temmuz’daki FETÖ darbe girişiminin ardından 20 Temmuz’da ilan edilen OHAL altında gidilen referandum, meşruiyeti olmayan bir rejim değişikliğini ülkemize dayatılmıştır. Sivil darbe ortamında, “Evet” demenin devletin tüm kurumlarıyla desteklendiği “Hayır” demenin ise adeta saklandığı bir dönem yaşanmıştır.

SOPA KULLANILDI

Ülkemiz 21 aydır OHAL ileyönetilmektedİr. İlan edilişindeki amacından uaklaşarak demokrasi ve hukuk sistemine yönelik bir saldırıya dönüşen OHAL rejimi insan haklarını, ifade özgürüğünü ve her türlü protesto eylemini, halkın iradesini gasp etmiştir. Türkiye’yi tek tipe sokmak için sendikalar, meslek odaları ve birlikleri ile sivil topum kuruluşlarına yönelik operasyonların ardı arkası kesilmemiştir. AK Parti OHAL’imuhalefete sopa olarak kullanmıştır.

KORKU İMPARATORLUĞU

10 Ekim’de katledilen, çocuklarını anmak isteyen anne ve babaya sıkılan biber gazıdır. OHAL ekmeğinin peşindeki tütün üreticisine vurulan cop. OHAL işçi grevlerini ertelemek, grev çadırlarına müdahale etmektir. OHAL tiyatro oyunlarını yasaklamaktır. OHAL n binlerce taşeron işçiyi haksız bir şekilde kadro dışı bırakmaktır. OHAL seçilmiş milletvekillerini hukuksuz bir şekilde tutuklatmaktır. OHAL doların 4 lirayı, euronun 5 lirayı aşması, Türk Lirası’nın kaybettiği değerdir. OHAL twİtterdaki 280 karakterden, Facebook’taki beğen butonundan korkmaktır.”

DEMOKRASİ İSTİYORUZ

Sarıbay son olarak şunları söyledi: “OHAL bardağı çoktan taşırmıştır. Sabır testisi kırılmıştır. Bugün iktiar partisi yeni ortakları ile Türkiye’yi uçuruma adım adım yaklaştıran OHAL’i bir kez daha uzatma peşindedir. Postallı darbelerle mücadele etme vaadiylgelenler bugün takım elbiseli darbeciler haline gelmiştir.Bizim talebimiz kesindir; OHAL rejimine derhal son verilmelidir. Sadece bu meydandan değil, Türkiye’nin 81 ilindeki meydanlardan Ankara’daki saraylıları uyarıyoruz. Bizler OHAL değil demokrasi istiyoruz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kocaeli’de ‘memleket biziz’ diyenler buluştu

Kocaeli’de ‘memleket biziz’ diyenler buluştu