05 Haziran 2020 Cuma

CHP’de şok gelişme: Yıldırım yine birinci isim mi oluyor?

CHP’de şok gelişme: Yıldırım yine birinci isim mi oluyor?

CHP’de Kocaeli’nin belediye başkan adaylarının çoğu belli oldu. En çok merak edilen ilçe olan İzmit için ise Selman Yıldırım isminin çok ciddi bir şekilde konuşulduğu, Yıldırım’ın da konuya sıcak baktığı gelen bilgiler arasında

06 Aralık 2018 Perşembe 16:17 Siyaset

CHP’de Kocaeli’nin belediye başkan adaylarının çoğu belli oldu. Bugün yapılan parti meclisi toplantısında Kartepe, Çayırova ve Gebze adayları açıkladı. CHP’de Büyükşehir, İzmit, Başiskele, Körfez ve Kandıra belediye başkan adaylarının bir sonraki PM toplantısında netleşmesi bekleniyor. Diğer yandan CHP’de en çok merak edilen ise Büyükşehir ve İzmit Belediye Başkan adaylarının kim olacağı. Bu konuda şimdiye kadar bazı isimler zikredildi fakat henüz netleşen bir durum olmadı.

ŞOK GELİŞME

CHP’de gözler kimin aday olacağına kilitlenmişken İzmit için çok önemli ve yeni bir gelişme yaşandı. Uzun yıllardır İzmit Belediye Başkan adaylığı için çalışan Selman Yıldırım, bunun için yatırımlar yapan Selman Yıldırım şıkkının yeniden ön plana çıktığı konuşuluyor.

İŞLERİNİ TOPARLAMIŞ

Yakın bir zaman önce dövizdeki yükseliş ve ekonomik kriz nedeniyle işleri etkilenen Selman Yıldırım’ın aday adaylığına sıcak bakmadığı biliniyordu. Şimdilerde ise Yıldırım’ın işlerini toparladığı ve yeniden İzmit aday adaylığına sıcak baktığı konuşulmaya başlandı.

İSMİ ANKARA’YA MI GÖTÜRÜLDÜ?

Yıldırım’ın yakın çevresine, “Sıkıntılarımı büyük oranda çözdüm ve aday adaylığına artık sıcak bakıyorum” dediği iddia edildi. Diğer yandan dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na giden İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın İzmit için Selman Yıldırım ismini de götürmüş olabileceği iddialar arasında. 

Ergün DEMİR

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

murat keser

06 Aralık 2018 Perşembe 16:46

fatmaaaa kaplaaannn hürrriyet

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Anıtpark’ta intihar girişimi! Trafik levhasına çıktı

Anıtpark’ta intihar girişimi! Trafik levhasına çıktı