23 Şubat 2020 Pazar

CHP’li Akpınar, Aygün’e yüklendi: Derincelilerden neyi saklıyorsunuz!

CHP’li Akpınar, Aygün’e yüklendi: Derincelilerden neyi saklıyorsunuz!

Derince Belediye Meclis toplantısının canlı yayınlanmasına izin verilmedi. CHP Grup Sözcüsü Erhan Akpınar, Başkan Zeki Aygün’e yüklenerek, “Derince halkından neyi gizlemeye çalışıyorsunuz” diyerek tepki gösterdi

08 Ekim 2019 Salı 18:46 Siyaset

Derince Belediye Meclis toplantısı bugün gerçekleştirildi. Toplantıya “canlı yayın krizi” damgasını vurdu. Derince Belediyesi’nin CHP’li meclis üyeleri, seçim sonrasından bu yana meclis toplantılarının canlı bir şekilde yayınlanmasını istiyordu. Alınan bilgilere göre Belediye Başkanı Zeki Aygün de teknik gerekçelerle canlı yayın yapamadıklarını belirtmişti. Şimdilerde ise o teknik gerekçelerin ortadan kalktığı fakat buna rağmen meclis toplantıların canlı yayınlanmasının yine engellendiği iddia edildi.

NEYİ SAKLIYORSUNUZ

Bugünkü meclis toplantısında da yine canlı yayın krizi yaşandı. CHP ve İYİ Partili meclis üyeleri bir önerge vererek meclis toplantılarının canlı yayınlanmasını istedi. Bu önerge AKP ve MHP’li meclis üyelerinin oylarıyla reddedildi. Oylama sonrası konuşan CHP Grup Sözcüsü Erhan Akpınar, Başkan Zeki Aygün’e yüklenerek, “Neden canlı yayın yapılmasına izin vermiyorsunuz. Canlı yayın yapmada ne gibi bir sakınca var. Derince halkından neyi gizlemeye çalışıyorsunuz” diyerek tepki gösterdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Sanayi'nin duayen ustalarındandı: Hüseyin Dönmez hayatını kaybetti

Sanayi'nin duayen ustalarındandı: Hüseyin Dönmez hayatını kaybetti