24 Nisan 2019 Çarşamba

CHP’li gençler meclisi boş bırakmıyor

CHP’li gençler meclisi boş bırakmıyor

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, il yöneticileri Av. Yiğit Timur, Emre Gümüş, Hakan Baştürk, Burak Akbulut ve Tugay Adak ile birlikte İzmit Belediye Meclisi’nin Kasım ayı toplantısını takip etti

07 Kasım 2018 Çarşamba 13:35 Siyaset

CHP Gençlik Kolları İl Örgütü’nün “Belediye Meclis Takip Komisyonu” adı altında geçtiğimiz ay kurdukları komisyon çalışmalarını sürdürüyor. Belediye meclisinin faaliyetlerini mercek altına alan CHP İl Başkanı Emre Andız ve yönetimi, İzmit Belediyesi’nin 300 milyon TL’lik 2019 yılı tahmini bütçesinin görüşüldüğü Kasım ayı meclisini takip etti.

EKONOMİK KRİZ GÖZARDI EDİLMİŞ

Belediye Meclislerinin faaliyetlerini mercek altına alma, halkın hakkını savunma, il ve ilçelerde olan biteni vatandaşa anlatma kararı aldıklarını söyleyen CHP İl Başkanı Emre Andız, “Bu çalışmayı sadece İzmit merkezde değil tüm ilçelerimizde yapacağız. Bu çalışmayı meclis üyelerimizle koordineli bir şekilde yürütüyoruz” dedi. İzmit Belediyesi’nin 2019 tahmini bütçesini 300 milyon TL olarak belirlediğini dile getiren Andız, Bu bütçe hazırlanırken ülkedeki ekonomik kriz göz ardı edilmiş. Ekonomik kriz, enflasyonla mücadele gibi kavramları kendileri üretirken 300 Milyonluk bütçe artışıyla amaçlanan nedir? İzmit Belediyesinin İzmit halkına yönelik ne tür projesi var ki bütçeyi bu kadar arttırdılar” diye sordu.

MUHATABI KİM?

Bedavacılara alışmayın zihniyeti ile yönetilen bir partinin bisiklet törenleri ile çocuklara gelecek sağladıklarını düşünmelerinin bu bütçedeki yeri nedir diyerek sözlerine devam eden Andız, “Bilim teknoloji adına hangi projeyi üretip gençlerin önüne koymuşlar? Mustafa Kemal’in gençlere emanet ettiği bu vatanı gençlerle yönetmek anlayışı 18 yaşındaki bir gence milletvekilliği ya da muhtarlık vererek mi yapılmak istenmektedir?  Merkez ilçe belediyesi olarak örnek teşkil edileceği yerde bu bütçede gençler ve kadınlar için özel projeler üretileceği yerde vatandaşın hakkı olan hizmetleri performans adı altında hiç kimse bizlere dayatmaya çalışmasın. Bu bütçenin muhatabı ne gençler ne kadınlar ne de halktır. Muhatabı kimdir? Yorumu halkımıza bırakıyoruz “ ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Tarihi bina kaderine terk edildi, harabeye döndü!

Tarihi bina kaderine terk edildi, harabeye döndü!