23 Ekim 2018 Salı

  • 5,740 TL
  • 6,589 TL
  • 229,82 TL
  • 93.469

CHP’li gençlerde Emre Andız favori görünüyor

CHP’li gençlerde Emre Andız favori görünüyor

CHP İl Gençlik Kolları Başkan adayı Emre Andız’a 9 ilçe başkanının destek veriyor olması, Andız’ın elini güçlendirdi. Diğer yandan bazı adayların Andız’ın lehine yarıştan çekilmesi ve Andız’ın Gebze bölgesi ile Doğu bölgesini birleştirmesi kendisi için çok büyük avantaj olarak yorumlandı

13 Ocak 2018 Cumartesi 21:24 Siyaset

CHP İl Gençlik Kolları Kongresi’ne saatler kaldı. Yarın saat 11.00’da KYÖD’de yapılacak olan kongrede mevcut başkan Murat Erinç ile Emre Andız yarışacak. Kongreye az bir süre kala aday olan Andız’a birçok ilçe başkanından destek gelmesi ise Andız’ın elini güçlendirdi.

9 BAŞKANDAN DESTEK

Dün bir toplantı yapan CHP Gölcük İlçe Gençlik Kolları Başkanı Güney Yılmaz, İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehdi Kaan Günan, Başiskele İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Levent Soykan, Derince İlçe Gençlik Kolları Başkanı Erdal Şener, Körfez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tolga Papatçı, Gebze İlçe Gençlik Kolları Başkanı Savaş Gayreti, Karamürsel İlçe Gençlik Kolları Başkanı Turgay Bayrak, Çayırova İlçe Gençlik Kolları Başkanı Erdem Sümbül ve Darıca İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aydın Işık, başkanlık yarışında Emre Andız’ın yanında olduklarını duyurmuştu. 9 ilçe başkanının bu çıkışı Andız’ın hem moralini yükseltti hem de kazanma şansını artırdı.

BİRLEŞTİRİCİLİK VURGUSU

Ayrıca Emre Andız’ın bu yarışta başkaca artıları olduğu da gelen bilgiler arasında. Gebze bölgesi ile doğu bölgesini ilk defa birleştiren bir aday olmasının seçimde büyük avantaj sağlayacağı iddia edilen Andız’a il başkan adaylığı için ismi geçen Caner Arduç, Anıl Deniz Pişkin ve Av. Yiğit Timur’un da adaylıktan vaz geçerek destek verecek olması artı bir puan kazandırıyor. İl gençlik kolları eski başkanları Gökhan Orhan ve Ozan Aksu’nun da Emre Andız’ı destekledikleri iddia edilirken, bu faktörün de önemli bir etki yapacağı tahmin ediliyor. CHP kulislerinde Emre Andız’ın birleştirici bir başkan adayı olması nedeniyle kazanma şansının yüksek olduğu konuşuluyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Artvin’in geleceği tehdit altında!

Artvin’in geleceği tehdit altında!