18 Haziran 2019 Salı

CHP'li Kaya'dan AK Partili meclis üyelerine teşekkür

CHP'li Kaya'dan AK Partili meclis üyelerine teşekkür

CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya gerçekleştirdiği basın toplantısında, Çayırova Belediyesi’nin Ekim Ayı Meclis Toplantısı’nda gündeme gelen Şekerpınar bölgesinde yandaşlara rant kapısını aralayan maddenin oylanmasıyla ilgili konuları gündeme taşıdı

07 Ekim 2018 Pazar 15:04 Siyaset

Başkan Kaya madde ile ilgili ret oyu kullanan AK Partili meclis üyelerine de Çayırova adına teşekkür etti. Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin maddenin oylanmasını aceleye getirdiğini, bunun sebebinin de belli olduğunu ifade eden Kaya, “Şevki efendi bu işte ne acelesi varsa konuyu Çayırova Belediye Meclisi’ne getirdi. Süreç mecliste tartışmalı bir şekilde geçti. Yapılanlardan uzun süredir rahatsız olan ancak parti disiplini içerisinde hareket etmeye çalışan AK Partili arkadaşlarımız da sonunda duruma isyan etti. Böyle bir maddeye ret verdikleri için Çayırova adına onlara bir teşekkür borçluyuz.

"VİCDANLARINA SIĞDIRAMADILAR"

Bugüne kadar Demirci’nin yaptığı yanlışları siyasi malzeme olarak kullanmadım. Hırsız hırsızdır, yolsuz yolsuzdur. Bunun partisi olmaz. Birbirinden farkı yoktur ama biraz sonra söyleyeceğim bu işte AKP’nin ciddi sorumluluğu vardır. Bu konular ulusal basına yansıyan sonra AKP’nin ilçe başkanı ne yöneticileri, ne Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı- ki onun da sorumluluğu vardır, en ufak bir girişimde bulunmamışlardır. Geçtiğimiz dönemde de Şemsettin Ceyhan’ın en ufak bir adım atmadığını gördük. Atamazdı çünkü onun da belediyeye kesmiş olduğu faturalar ortaya çıktı. Son belediye meclis gündemine gelen maddeyi AK Partili arkadaşlarımız da vicdanlarına sığdıramadı ve ret oyu verdi. Konunun yargıya taşınmasıyla ilgili bizler üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz.” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Karaosmanoğlu ve Demirci’den yatırım turu

Karaosmanoğlu ve Demirci’den yatırım turu