22 Mayıs 2019 Çarşamba

CHP'liler Büyükşehir Meclisini terk etti!

CHP'liler Büyükşehir Meclisini terk etti!

Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li meclis üyeleri sundukları önergenin okunmaması üzerine meclisi terk etti

11 Ekim 2018 Perşembe 15:52 Siyaset

Büyükşehir Belediye meclisinde ortalık karıştı. CHP’lilerin sunduğu 5 önergenin Karaosmanoğlu tarafından okunmaması üzerine CHP’li meclis üyeleri toplantıyı terk ederek protesto etti. CHP’lilerin toplantıyı terk etmesi sırasında Karaosmanoğlu, “Burası şov yapma yeri değil. Meclis çoğunluğunun aldığı kararı kabul etmiyorsunuz” dedi.

"BUNLARI SORMAK ŞOV YAPMAK DEĞİL"

Karaosmanoğlu’na cevap veren CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir, “Şov yapmıyoruz. İnsanların üstüne kömür tozu yağıyor, insanlar ekmek istiyor. Bunları sormak şov yapmak değildir” dedi. Meclisi terk eden CHP grubuna AK Parti meclis üyeleri de tepki gösterirken, CHP grup üyeleri, “yasa dış iş yapıyorsunuz” diyerek meclise tepki gösterdi.

"DAHA HIZLI ÇALIŞMAK İÇİN"

CHP grubunun sunduğu önergelerde Kömürcüler OSB,  halk ekmek, yeni otobüs hattı, Büyükşehir’e ait icralık arazi ve okullarda bulunan yapısal sorunlar vardı. Meclis sonu CHP’liler hakkında konuşan Karaosmanoğlu, “Arkadaşlarımız şartlı olarak buraya geliyorlar. Dedim ki önemli bir şey varsa onu söyleyin burada cevaplayalım. Burası yüzlerce önergelerle gidecek yer değil. Zaten yazılı olarak cevaplayacağız. Niye kalkıp gidiyorsun. Buradan kalkıp gitmek seni seçen halka saygısızlık. Burada otur kararlara katıl. Bir sürü yapılacak iş var. Biz daha hızlı çalışmak için meclis iç tüzüğü hazırlattık. Havanda su dövüyorlar. Ben muhalefet için üzülüyorum. Hem TBMM’de hem de burada halkı kucaklayan muhalefet lazım” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Öğrenci servisi devrildi: 20 öğrencisi vardı

Öğrenci servisi devrildi: 20 öğrencisi vardı