24 Haziran 2019 Pazartesi

CHP'nin İzmit adayı Fatma Kaplan Hürriyet

CHP'nin İzmit adayı Fatma Kaplan Hürriyet

CHP Genel Merkezi, İzmit Belediye Başkan adaylığı için Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’i görevlendirdi

17 Aralık 2018 Pazartesi 15:16 Siyaset

CHP’de en çok merak edilen şey İzmit Belediye Başkan adayının kim olacağıydı. CHP Genel Merkezi kaynaklarından elde edilen kesin bilgiye göre, İzmit’i kazanmak isteyen CHP, Kocaeli’nde Fatma Kaplan Hürriyet’i aday gösterecek. Yarın gerçekleştirilecek parti meclisi sonrası Hürriyet için resmi açıklamanın yapılması bekleniyor.

BİZE ULAŞAN BİR BİLGİ YOK

Öte yandan, CHP’nin İzmit adayının Fatma Kaplan Hürriyet olarak kesinleştiğine yönelik haberler üzerine CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Her gün yeni bir haber çıkıyor. Biz de takip etmekte zorlanıyoruz. CHP’nin İzmit adayı ile ilgili net bir bilgi olarak bize ulaşan bir şey yok. Yarın parti meclisi toplanacak. Nihai karar oradan çıkar ya da çıkmaz. Resmi açıklama yapılana kadar her bilgi havada kalır” dedi.
 

FATMA KAPLAN HÜRRİYET KİMDİR?

20 Mart 1982'de Çerkezköy'de doğdu. Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Kocaeli Barosu'na bağlı serbest Avukat olarak çalıştı. 25. Dönem Kocaeli Milletvekili seçildi. Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyesi oldu. 26. Dönem TBMM Başkanlık Divanı Kâtip üyesi olarak seçildi. Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD), Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Batı Trakya Türkleri Derneği, Trakya İlleri Derneği, Makedonya Göçmenleri Derneği, Balkan Türkleri Derneği ve İzmir Cumhuriyetçi Avukatlar Derneği üyesidir. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Yüksek Lisans Programı'nda Yüksek Lisans Eğitimine devam ediyor. Fatma Kaplan Hürriyet İngilizce bilmekte olup, evli ve Aras adında bir erkek çocuk annesidir.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Turgut Özatıcı

17 Aralık 2018 Pazartesi 15:53

Gelinde bunu hak hukuk adalet söylemleriyle yola çıkan iyide bir ivme yakalayan sayın Cengiz Çakar ve onun yanında olan ona inanan büyük bir seçmen kitlesine anlatın.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Gönül belediyeciliği mi, Sibel Gönül belediyeciliği mi?

Gönül belediyeciliği mi, Sibel Gönül belediyeciliği mi?