29 Şubat 2020 Cumartesi

Coşkun: İntihar girişimleri göz ardı edilmemeli

Coşkun: İntihar girişimleri göz ardı edilmemeli

Saadet Partisi Körfez İlçe Başkanı Ömer Faruk Coşkun, son zamanlarda artış gösteren intihar girişimlerine dikkat çekerek, “Ekonomik krizin getirdiği sorunları görmezden gelmek, sorunun çözümünü ertelemek yanlıştır” dedi

13 Şubat 2020 Perşembe 09:41 Siyaset

Ömer Faruk Coşkun yaptığı açıklamada, "Son dönemde artan intihar girişimleri muhakkak üzerinde durulması gereken en önemli konudur. Ekonomik krizin getirdiği sorunları görmezden gelmek, hamaset ile her şey yolundaymış gibi imaj vermek, gerçeklerle yüzleşmeyip bu sorunun çözümünü ötelemek hatadır. İlimizde dahi toplumun farklı kesimlerinden insanların kendi hayatlarına son vermek istemeleri, dikkat etmemiz, bir an önce tedbir alınması gereken en önemli konudur” dedi.

TAVİZ VERMEDEN

Coşkun açıklamasının devamında, “Amerika’nın Kudüs dayatmasını kabul etmiyoruz. Yenikapı’da sivil toplum kuruluşları Kudüs mitingini gerçekleştirdik. Amerika’nın Siyonist planını kabul etmiyoruz. Hükümetinde bu noktada kesinlikle taviz vermeden Filistin meselesini Amerika ve İsrail’in insiyatifine bırakmadan gerekli çalışmayı yapmasını bekliyoruz” dedi.

BİR AN ÖNCE YAPILMALI

Coşkun yerel konular hakkında da açıklama yaparak, “İlimtepe’ye lise yapılmasını takip ediyoruz. Toki konutları başlamadan önce İlimtepe Lisesi tamamlanmalıdır. Hacı Osman Mahallesi İlimtepe yolu bir an önce eksiklikleri giderilerek tamamlanmalıdır. Özellikle dışardan gelen insanların yolu bilmemelerinden kaynaklanacak kazaları önlemek için kasis, ışık tedbirleri alınmalıdır. Geçmiş dönemde ve bu dönemde belediyenin projeleri arasında yer alan Hacı Osman Mahallesi Kapalı Pazarı alanı bir an önce yapılmalıdır. Hali hazırda top sahası olarak kullanılan alan pazarcı esnafına tahsisi edilse de, bu arsa verimli bir hizmete elverişli değildir. Bir an önce düzenlenmeli ve kullanıma daha uygun hale getirilmelidir” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Korsan servis yapan 4 araç trafikten men edildi!

Korsan servis yapan 4 araç trafikten men edildi!