02 Haziran 2020 Salı

Değer: Zeki Aygün 114 günde sınıfta kaldı

Değer: Zeki Aygün 114 günde sınıfta kaldı

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün 114 gününü değerlendiren CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, “Sayın Aygün, bugün itibari ile 114 günlük performansı ile maalesef sınıfta kalmıştır” dedi

23 Temmuz 2019 Salı 16:02 Siyaset

CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, bir basın açıklaması yaparak Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün seçildikten bu yana performansını değerlendi. Başkan Değer şunları söyledi: ‘’

İlçe Örgütümüzle ve Meclis Üyelerimizle birlikte 114 günlük Derince Belediye Başkanlığının değerlendirilmesini yaptık.

Bugün burada 31 Mart Yerel Seçimlerinin sonuçlanmasının ardından, 4 aya yakın bir süre geçmesi sebebi ile ilçemiz Derince’ye ve Belediyemizin faaliyetlerine dair genel bir değerlendirme yapmak amacı ile bir araya gelmiş bulunuyoruz.

“SORUNLAR BEKLİYOR”

Biliyorsunuz, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde Belediye Başkan adayları, kendi projeleri ve vaat ettikleri çalışma programları ile halkımızın huzuruna çıktılar. Neticede halkımızın teveccühü ilimiz Kocaeli’de ve Derince’de tecelli etti. Ancak halkımızın sorunları, seçim öncesinde olduğu gibi acil bir şekilde çözülmeyi beklemektedir.

Derince Belediye Başkanı Sayın Zeki Aygün, bugün itibari ile 114 günlük performansı ile maalesef sınıfta kalmıştır.

“KORKUNÇ İŞSİZLİK”

Yol almayı bırakın, halen ciddi bir çalışmanın içine girdiğini de söylemek çok zordur. Belediye emekçilerinin özlük ve ücretsel durumları bir yana, İlçemiz Derince’nin bunca sorunu yetmezmiş gibi, mücavir alanımızın yanıbaşına kurulacak olan çöp fabrikasının “vahim etkileri” ve sağlık tehdidi ile yüz yüze kalmış durumdayız.

İlçemizde, özellikle genç nüfusta yaşanan korkunç işsizlik, Derince’mize vaat edilen yatırımların! sözünün dahi edilmez olması, halkımızın umutsuzluğuna daha da büyük etki yapmaktadır.

“HAYALET BAŞKAN”

Sayın Aygün sokakta olması gereken yerde değildir. Bu ilçenin tüm kesimlerine, tüm kurumlarına ortak bir akıl arayışı içinde yol alması gerekirken, bugün bir “hayalet belediye başkanı” ile karşı karşıyayız.

Bakın, İzmit Belediye Başkanımız, Sayın Fatma Kaplan Hürriyet, daha seçildiği ilk günden itibaren, sokakta, mahallede, taksi duraklarında, işçi servislerinde, köylerde, kısaca yurttaşlarımızın bulunduğu her metrekarede, onların ellerine yüreklerine değerek mesai harcarken, emek verirken, Derince Belediye Başkanımız Sn. Zeki Aygün’ü maalesef basın bültenlerinden, makam odası görüntülerinden takip etmekteyiz.

“LAF DEĞİL ÇÖZÜM”

Sayın Zeki Aygün’e çağrımız, karşımızda dağ gibi bekleyen ilçe sorunlarımız ile ilgili olarak, makamda değil, halk ile yüz yüze gelmesidir. Toplumsal muhalefetin ve demokratik kitle örgütlerinin sesini duyması, halkını “yandaşlar ve ötekiler” olarak ayırmamasıdır. Bu konuda endişe etmesine de gerek yoktur, zira önünde Sayın Fatma Hürriyet Kaplan gibi bir örnek vardır. Biraz feyz alması yeterlidir.

Buradan, Zeki Aygün’e örgüt olarak sesleniyor, 114 günlük faaliyetinin, çok yetersiz ve basiretsiz olduğunu, halkın bunun hesabını şimdiden sormaya başladığını ifade ediyoruz. Derince halkı acil hizmet ve çözüm beklemektedir “laf” değil.

“HALK HİZMET BEKLİYOR”

Bizler, halkımızın bize vermiş olduğu muhalefet görevimizin de bilinciyle, Derince halkımızın geleceği ve mutlu bir kent yaşamı için, hak etmiş olduğu Belediye hizmetlerini alması yönünde sonuna kadar ısrarcı ve yapıcı olmaya devam edeceğiz. Bu kent bu ilçe bizimdir. Burayı yaşanılmaz hale getirmek isteyenlerden de hesap sorarız. Yerel seçimleri kazandıktan sonra da “fildişi kuleye” gizlenip, halktan saklanan siyasetçilerin de peşini bırakmayız. Derince’miz bugünden 114 gün kaybetmiştir. Artık kaybedecek tek bir günümüz kalmamıştır.

Ayrıca belediyeye ziyarete gidenlere Sertif Bey beni halen ziyarete gelmedi diye şikayet ediyormuş. Bu şikayetleri bırakın Derince de yapılacak çok işler var, Derince halkı hizmet bekliyor. Tüm halkımıza, yerel yöneticileri ve onların vaatlerini etkin bir biçimde takip etmeye, verdiği oyun gereğinin yerine getirilmesi için ısrarcı olmaya davet ediyoruz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Taşdemir’den rant iddiası: “1 buçuk milyar TL rant var”

Taşdemir’den rant iddiası: “1 buçuk milyar TL rant var”