18 Eylül 2020 Cuma

Değer: Zeki Aygün, 6 aydır tökezliyor!

Değer: Zeki Aygün, 6 aydır tökezliyor!

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’e yüklenen CHP İlçe Başkanı Nihat Değer, “Zeki Aygün, Derince’yi yönetemiyor. 6 aydır tökezliyor” dedi

18 Eylül 2019 Çarşamba 13:08 Siyaset

CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, bir basın açıklaması yaparak Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’e yüklendi. Değer, belediyi başkanının 6 aydır tökezlediğini belirtti. Değer’in açıklaması şöyle: ‘’Derince Belediye Başkanı göreve geldiği andan itibaren 6 aydır tökezlemeye devam ediyor. Yapamadığı gibi sorunların nedenlerini dinlemiyor. Dinlese de evet diyor. Ancak sorunları çözemiyor. AKP anlayışı, Derince ‘yi yıllardır yönetiyor. Ancak Derince halen sorunlarla dolu şehirleşmemiş bir ilçe. Derince Belediye başkanı ile ilgili hangi olumsuzlukları sayayım, basında her gün Derince’nin sorunları konuşuluyor.

SORUN ÇÖZÜLMEDİ

AKP Meclis üyesinin kaçak kat çıkmasını mı? Belediye Başkanı Derince’de bulunan 2 şirkete de başkan olduğu nu mu? Çenesuyu ve Yelkent şirketlerinden maaş aldığını mı, ? En son pazarcıların Yenikent Kapalı Pazar yeri ile ilgili pazarcıların Belediye önüne giderek Başkanla görüşmek ve sorunlarını anlatmak istediler. Ancak Belediye Başkanının pazarcıların yanına gitmesi gerekirken, tam tersine pazarcıların gazla dağıtılmak istenmesini sağlamış. Pazarcıların yanına gelemeyen başkan pazarcılardan giden temsilcilerle görüşmüş. Pazarcıların sorunu çözdü mü? Hayır.

ÖNCEKİNİ SUÇLUYOR

Daha önce pazarcılara sorunu çözeceğini söylemiş. Ancak seçildikten sonra çözmemiş şimdide 2 ay daha süre istemiş. Derince örnek olacak güzel konularda yerel ve ulusal basın da çıkması gerekirken, maalesef pazarcıların sorunu ile ulusal basına kadar çıktı. Yapılan projelerin doğru olmadığını söyleyen Belediye Başkanı sanki kendisindeki önceki başkanlar AKP’den değil başka siyasi partilerdenmiş gibi anlatıyor.

YÖNETEMİYORSUNUZ

6 aydır bırakın sorunları çözmeyi, sorunlar büyüyerek devam ediyor. Sayın Belediye Başkanı, kısacası Derince yi yönetemiyorsunuz. Çünkü, bir sorunu ve bir yapıyı yapmadan önce  sorunun sahipleri ile görüş alış verişinde bulunulması gerekir. Yine konuyla ilgili teknik çalışmalarda İlçemiz de bulunan STK ların önerileri de alınmalıdır. Bu da ancak katılımcı ve sosyal belediyecilik anlayışı ile olur. Derince’yi yönetmeye aday oldunuz. Şimdi de yönetemiyorsunuz.’’

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

AK Parti’den Kocaelispor’a ziyaret

AK Parti’den Kocaelispor’a ziyaret