18 Ağustos 2019 Pazar

Demekki asıl stokçu iktidarmış

Demekki asıl stokçu iktidarmış

Tanzim satış noktalarıyla ilgili bir soru önergesi veren CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, “Bu sebze ve meyveler neredeydi? Bunları seçim yatırımı değilse niye bu zaman kadar elinizde tuttunuz? Demek ki asıl stokçu iktidarmış” dedi

12 Şubat 2019 Salı 13:04 Siyaset

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, tanzim zatış noktası olarak faaliyete geçen ve vatandaşa ucuz sebze meyve satımı gerçekleştiren noktalarla ilgili Tarım Bakanı’nın cevaplaması istemiyle yazılı soru önergesi vererek konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

KARNE İLE SATIŞA GEÇİLMESİ YAKIN

Milletvekili Tarhan, “Her karışından bereket fışkıran Anadolu toprakları yerine Sudan’dan tarım arazisi kiralayan iktidar politikaları sonucunda ucuz sebze, meyve yiyebilsin diye Tanzim Satış noktalarında vatandaşı kuyruğa soktular. 2 Kilodan fazla satış yapılmayan bir üründe yakında her vatandaşa karne dağıtarak aldıkları sebze meyveyi kayıt altına almak zorunda kalacaklar. Tarım ülkesi olan Türkiye’nin bu günlere getirildiğini görmek utanç vericidir” dedi

ASIL STOKÇU İKTİDAR

Tahsin Tarhan, “Her fırsatta stokçuluk yüzünden sebze ve meyve fiyatlarının arttığını dile getirenler bir hafta içinde 50 noktada sebze meyve satışı yapacaklarını söylüyor ve uygulamaya geçiyor. Bu sebze ve meyveler neredeydi? Bunları seçim yatırımı değilse niye bu zaman kadar elinizde tuttunuz? Demek ki asıl stokçu iktidarmış” diye konuştu. 

DOMATES SATAR HALDE

Tahsin Tarhan, “17 yıldır yandaş zengin etmek uygulanan tüm politikaların yanlışlığı aslında tanzim satış noktalarında gizli. Tüm dünya ileri teknoloji ürünlerine yatırım yapıp, çağı yakalamaya çalışırken Türkiye kent meydanlarında devlet eliyle domates satıyor. Akıldan irfandan bilimden uzak, yanlış tarım politikaları sonucunda, çiftçinin emeğinin emeğinin karşılık bulamadığı bir ülke yarattılar” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Minik Buse'den Törk'e mektup

Minik Buse'den Törk'e mektup