26 Mayıs 2020 Salı

Derince’de adrese teslim ihale!

Derince’de adrese teslim ihale!

Derince Belediyesi, Harikalar Sahili’nde bulunan iş yerlerini tek tek ihaleye çıkarmayı tercih etmedi. Bir bütün olarak ihaleye çıkarılan Harikalar Sahili’ni, belediyenin iştiraki olan Yelken A.Ş. kazandı. Yalnızca Yelken A.Ş’nin katıldığı ihale ‘adrese teslim ihale’ diye yorumlandı

06 Kasım 2019 Çarşamba 12:18 Siyaset

Derince Belediyesi’nde bugün önemli bir kiralama ihalesi gerçekleştirildi. İçerisinde restoran, kafe, çay bahçesi, büfe, tuvalet, oyun ve eğlence yerlerinin bulunduğu Harikalar Sahili kiraya verildi. Derince Belediyesi Encümen Salonu’nda gerçekleştirilen ihaleye, bir tek, yine belediyenin iştiraki olan Yelken A.Ş. katıldı ve ihaleyi kazandı. 5 yıllığına kiralanacak Harikalar Sahili için aylık 50 bin TL muhammen bedel belirlenmişti. Harikalar Sahili’nin 5 yıllık toplan kira bedeli ise 3 milyon TL tutuyor.

ADRESE TESLİM DİYE YORUMLANDI

Derince’nin önemli dinlenme ve eğlence merkezi olan Harikalar Sahili’nde bulunan iş yerlerinin tek tek ihaleye çıkarılması yerine bir bütün olarak ihaleye çıkarılması tepkilere neden olmuştu. İhaleye yalnızca belediye iştiraki olan Yelken A.Ş’nin katılacağı ise günler öncesinden konuşulmuş ve ihale ‘adrese teslim’ ihale olarak yorumlanmıştı. Derince Belediyesi’nin Harikalar Sahili’ni bir bütün olarak ihaleye çıkarması, istediği kişilere, istediği iş yerlerini, ihalesiz bir şekilde sözleşme yaparak vermenin formülü olarak değerlendirilmişti. 

Ergün DEMİR 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

CHP’de delege seçim süreci belli oldu

CHP’de delege seçim süreci belli oldu