11 Ağustos 2020 Salı

DEVA Partisi İl Başkanı o isim oldu!

DEVA Partisi İl Başkanı o isim oldu!

Ali Babacan’ın genel başkanı olduğu DEVA Partisi’nin il başkanının kim olacağı uzun süredir merak ediliyordu. O soru bugün yanıtını buldu

02 Temmuz 2020 Perşembe 19:00 Siyaset

Ali Babacan’ın genel başkanı olduğu DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı’nın kim olacağı oldukça merak ediliyordu. Bilindiği üzere DEVA Partisi Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Ali Ufuk Yaşar, il teşkilatının kurulması ve il başkan adaylarının belirlenmesi için yoğun bir şekilde çalışma yapmıştı.

20 KİŞİYLE GÖRÜŞÜLMÜŞTÜ

Geçtiğimiz günlerde süreçle ilgili bilgi veren Ali Ufuk Yaşar il başkanı olmak isteyen 20 kişiyle Otel Asya’da 45’şer dakika görüşme yaptıklarını ve bu listeyi 10’un altına indirip genel merkeze gönderdiklerini duyurmuştu.

ANKARA’YA GİTTİLER

Bugün ise DEVA Partisi Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Ali Ufuk Yaşar, beş kişiyi Ankara’ya davet etti. Zekeriya Özak, Adem Koç, Orhan Sarısüleyman, Av. Banu Bilgin, Marka Diş sahibi Semih Taşseven ayrı ayrı Ankara’ya gitti. İşte merak edilen o soru bugün akşam saatlerinde yanıtını buldu. DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanlığına, AK Parti Kocaeli Teşkilatı’nın kurucularından, eski İl Başkan Yardımcısı olan Adem Koç’un atandığı öğrenildi.

ADEM KOÇ KİMDİR?

1965 yılında Kayseri’de doğdu.  İlk, orta ve lise eğitimini Kocaeli’de tamamladı. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde 2 yıl okuduktan sonra aynı üniversitenin İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nden 1992 yılında mezun oldu.  1995 yılında Kocaeli’de kurduğu şirkette başlayan ticaret hayatına halen devam etmektedir. Aktif siyasi hayata Refah Partisi İl Yönetim Kurulu üyeliği ile başladı. Fazilet Partisi’nde Gençlikten Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdü.  Adalet ve Kalkınma Partisi Kocaeli Kurucu Heyeti’nde  görev aldı. 2012-2015 yılları arasında aynı partinin İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.  İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği ve İzmit Zihinsel Engelliler Beceri Geliştirme Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yaptı. Evli ve 3 çocuk babasıdır.


Adem Koç

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Sağlık Bakanı Koca son verileri açıkladı

Sağlık Bakanı Koca son verileri açıkladı