31 Mart 2020 Salı

Doğan Demir’den kayyım eleştirisi

Doğan Demir’den kayyım eleştirisi

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla HDP’li belediyelere kayyım atanması kararını eleştirerek, ” Dünyayı ve ülkemizi saran virüs nedeniyle en çok dayanışmaya ihtiyacımız olduğu dönemde hukuksuzluk yapmak kimseye bir şey kazandırmaz” dedi

24 Mart 2020 Salı 14:11 Siyaset

İçişleri Bakanlığı, Halkların Demokratik Partisi’nin(HDP) Batman ve Diyarbakır’ın Ergani, Eğil, Lice, Silvan belediyelerinin yanı sıra Bitlis Güroymak, Iğdır Halfeli ve Siirt Gökçebağ belediye başkanlarını görevden uzaklaştırarak yerlerine kayyım atadı. Alınan bu kararın ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir, “Bu ülke hepimizin, hukuk ve adalet hepimize lazım olduğu gibi antidemokratik uygulamalara hepimizin birlikte karşı çıkması gerekir aksı taktirde demokrasiden bahsedemeyiz. Son iki günde 8 tane HDP'li belediyeye kayyım atandı, seçimde 65 belediye kazanan ve bugüne kadar 40'a yakın belediyeye kayyım atayan İçişleri Bakanlığı bir an önce bu tutumundan vazgeçmeli” sözlerini kullandı.

AKSİ TAKDİRDE DEMOKRASİDEN BAHSEDEMEYİZ

Demir sözlerini, “Teröre bulaşmış Belediye Başkanları varsa yargı kararıyla görevden almak gerekiyor ve yerine Meclis üyelerinin içinden seçim yaparak halkın iradesinin tecelli etmesi lazım. Bu ülke hepimizin, hukuk ve adalet hepimize lazım olduğu gibi antidemokratik uygulamalara hepimizin birlikte karşı çıkması gerekir. Aksi taktirde demokrasiden bahsedemeyiz. Ayrıca dünyayı ve ülkemizi saran virüs nedeniyle en çok dayanışmaya ihtiyacımız olduğu dönemde hukuksuzluk yapmak kimseye bir şey kazandırmaz” şeklinde sonlandırdı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

‘Kovid-19 Coğrafi Bilgi Sistemi’ kuruldu

‘Kovid-19 Coğrafi Bilgi Sistemi’ kuruldu