27 Haziran 2019 Perşembe

Erdoğan, Kocaeli adaylarını açıklıyor

Erdoğan, Kocaeli adaylarını açıklıyor

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, şu saatlerde Kocaeli’nin ilçe belediye başkan adaylarını açıklıyor

12 Ocak 2019 Cumartesi 15:35 Siyaset

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Kocaeli adaylarının tanıtılacağı toplantıya katıldı. Erdoğan şu saatlerde Kocaeli’nin ilçe belediye başkan adaylarını açıklıyor. İzmit Yahya Kaptan Mahallesi’nde bulunan Şehit Recep Topaloğlu Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Kocaeli Belediye Başkan adaylarını tanıtım toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şunları söyledi: “Kurulduğu günden beri Kocaeli teşkilatında görev yapmış tüm kardeşlerime özellikle teşekkür ediyorum. Adaylarımızın partimiz ve Kocaeli için hayırlı olmasını temenn i ediyorum. Son 3 dönemdir Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan İbrahim Karaosmanoğlu kardeşimize halkım adına şükranlarımı sunuyorum.”

YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRECEK

31 Mart gecesine kadar sürecek bu uzun seçim maratonunda adaylarımıza başarılar diliyorum. Son 14 seçimde olduğu gibi Kocaeli’nin yüzümüzü güldüreceğine inanıyorum. Kocaeli bu seçimlerde de tercihini hizmet siyasetinden, gönül belediyeciliğinden yana kullanacaktır. Daha çok çalışacak ve 12 ilçemizde ve büyükşehirde AK Parti’nin zaferi ile bayrağımızı şehrimizden dalgalandıracağız. Bu şehir hizmetin kıymetini iyi bilir. Bu şehir, sanayinin emeğin, ticaretin değerini çok iyi bilir. Kocalei her alanda olduğu gibi belşediye hizmetlerinde de en iyi hizmete layık. Kocalei’nin hak ettiği hizmetlere bundan sonra da devam edecektir. Durmak yok yola devam.

SEÇMEN SAYILARI

Sadece seçmen kütüklerinde değil, kısa bir çalışmanın da sonuçlarını almalıyız. AK Parti üyelerinden 504 binin burada kayıtları olmadığını tespit ettik. 1 buçuk milyon kişi içinde de 222 bin AK Parti üyesi var. 1 milyon gencimiz bu seçimde ilk ilk defa oy kullanacak. Kocaeli’de ilk kez oy kullanacak kişi sayısı 23 bine yakın. Şehre yeni gelen seçmen sayısı 38 bin. Bir önceki seçimde oy kullanan kişi sayısı ise kullanan 20 bindir.
ADRESLERİNİ BULUN
Tüm ilçe başkanlarıma buradan talimat veriyorum. Seçmen kütüklerinde olmayan vatandaşların adreslerini bulun ve kayıtlarını yaptırın. 12 İlçeyi inşallah AK Parti olarak sancağı dikiyorum. Parti genel merkezine teslim edeceğiz.

ZİYARET EDİN

Üyemiz olmayan kişileri de ziyarete gideceksiniz. Kendilerini bilgilendirecek ve partimizde siyaset etmeye teşvik edeceksiniz. Bugün burada AK Parti’ye gönül verenlerle ahdimizi yenilemek istiyorum. Kocaeli 31 Mart seçimlerinde rekor bir oyla sandıkları patlatıyor muyuz? Bu şehre yakışan hizmet için bir kez daha AK Parti diyor muyuz? Kocaeli’de AK Parti’yi 31 Mart’ta yine zirveye çıkartıyor muyuz?

37 KATRİLYON YATIRIM

Kocaeli ticaret ve beşeri zenginlikleri ile ülkenin lokomotif şehirlerinden biridir. Sanayi, ticaret ve üretim şehir olan bir şehir. Kocaeli’de kişi başına düşen milli gelir, Türkiye ortalamasına çıkarak18 bin dolara ulaştı. Kocaeli’ne 27 katrilyon lira yatırım yaptık. Her şehre nasip olmaz. Eğitimde 10 bin 600 TL Kocaeli Üniversitesi’ni yeni yatırımlarla büyüttük. Kocaeli Üniversitesi ülkemizin önde gelen eğitim kurumlarıdır. Gebze Teknik Üniversitesi’ni faaliyete açtık.

DEV BİR PROJE

Bin 550 kişilik kapasiteli yeni yurt yapıyoruz. 33 bin seyirci kapasiteli stadyum, spor salonları inşaa ettik. Çünkü biz Kocaeli’ne aşığız. 80 adet sağlık tesisi yaptık. Birileri laf üretir biz iş üretiriz. İstanbul İzmir otoyolunun en önemli ayağı Kocalei’den geçiyor. Osmangazi Köprüsü’nü Kocaeli ile birlikte ülkemize kazandırdık. İstanbul’dan İzmir’e olan mesafeyi 3 buçuk saate düşürdük. Bu dev bir projedir.
10 BUÇUK KATRİLYON
Konuşmasına devam eden Erdoğan, “İzmit Kandıra yolu köprüleri inşaa edildi. Kalan kısmı da önümüzdeki yıl tamamlanacak. Kocaeli’ni İstanbul, Sakarya, Bilecek, Eskişehir, Ankara ve Konya’yı Yüksek Hızlı Tren ile bağladık. Biz yaparız onlar konuşur. Aramızdaki fark bu.Gebze- Halklı banliyö trenini, iyileştirdik. Projenin tamamını yılsonunda bitiyoruz. Toplam maliyeti 10 buçuk katrilyon oldu.
HİZMETLE BULUŞTURDUK

Her alanda Kocaeli’ni tarihi hizmetlerle buluşturduk. Kocaeli’ni büyütmeye, zenginleştirmeye devam edeceğiz.  Kocaeli demek Türkiye demektir. Kocaeli’de sıkıntı varsa Türkiye’nin her yerinde sıkıntı vardır. Kocaeli büyüyorsa, değişiyorsa, ülkenin diğer yerlerinde de işler yolundadır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Hürriyet: Kandıra’da hak yerini buldu

Hürriyet: Kandıra’da hak yerini buldu