27 Şubat 2020 Perşembe

Erenkaya, adaylığını açıkladı

Erenkaya, adaylığını açıkladı

CHP Kocaeli eski Milletvekili Hikmet Erenkaya, il binası önünde bugün il başkanlığına aday olduğunu açıkladı

10 Şubat 2020 Pazartesi 19:22 Siyaset

CHP’de il başkanlığı yarışında Harun Yıldızlı ve Bozkurt Uslu'nun  ardından bugün de CHP Kocaeli eski Milletvekili Hikmet Erenkaya, CHP İl Örgütü önünde il başkanlığına adaylığını resmen duyurdu. Erenkaya’nın açıklamasına yoğun katılım olduğu görüldü. Rakibi Harun Yıldızlı da Erenkaya’nın açıklamasına katıldı. İl Başkanı Cengiz Sarıbay karşılama konuşmasını gerçekleştirdi.

BU PARTİYE HELAL OLSUN

Erenkaya ise açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “2011 yılında milletvekilliğim bitti. 10 yıl içerisinde hiçbir resmi görevim olmadı. Örgütümden hiç kopmadım. İl ve ilçe başkanlarımın emrinde oldum. İşte karşılığı bu. Bugün çok duyguluyum. Hikmet Erenkaya bu partiye helal olsun. 87 yılından yana birlikte mücadele veriyoruz.

PARTİMİZİ BİRİNCİ YAPACAĞIM

Bu garip Hikmet Erenkaya, köyden çıkıp geldim. Sizlerle birlikte bir yerel siyasetçinin gelebileceği her yere geldim. Bu saatten sontra bu parti, bu insanın partisine karşı bir sorumluluğu var. 2023 seçimlerinde hep birlikte, il başkanı seçilirsem partimizi Kocaeli'de birinci yapmaya söz veriyorum.

HİÇBİR YERE ADAY OLMAYACAĞIM

Şu andaki il başkanım partimizde benden daha eski. 87 yılından bu yana birçok aday açıklamasına katıldım. Hikmet Erenkaya olarak benim bireysel isteğim yok. Ne milletvekilliğine ne de belediye başkanlığına aday olmayacağım. Tek amacım partimizi iktidar yapmak. Partim bana vekilliği de başkanlığı da verdi. Ben çalışkan bir insanım. 12 ilçe başkanımın bir sonraki seçimde yarısının belediye başkan adayı olmasını sağlamak için elimden geleni yapacağım. Ben il başkanı olursam ön seçim yeniden gelecek. Erenkaya, "Parti için disiplin anlamında bir gevşeme var. Herkesin birbirine saygılı olmasını sağlayacağım. Bunun için elimden geleni yapacağım. Parti içi demokrasi için de çalışmak zorundayız" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

VM Medical Park Kocaeli'ye soruşturma açıldı!

VM Medical Park Kocaeli'ye soruşturma açıldı!